18 Haziran 2018 Pazartesi

Yatağan'da karı koca kavgası kanlı bitti: 1 ölü

Hamdi Topçuoğlu, Yatağanlıların göğsünü kabarttı

Demeç Gazetesi’nde yazdığı yazılarla geniş bir okur kitlesine sahip olan Yatağanlı yazar Hamdi Topçuoğlu, “Kirpinin Dansı” adlı kitabıyla, Kartal Belediyesi tarafından düzenlenen “Vedat Günyol Deneme Yarışması”nda Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü.

07 Mart 2017 Salı 11:44
Bu haber 1600 kez okundu
Hamdi Topçuoğlu, Yatağanlıların göğsünü kabarttı

 Kartal Belediyesi tarafından ilk defa düzenlenen Vedat Günyol Deneme Ödülleri yarışmasında ödüller sahiplerini buldu. 74 deneme yazarının başvurduğu yarışmada “Anadolu'nun Umudu Aydınlık” isimli yayınlanmamış eseriyle Öner Yağçı Vedat Günyol Deneme Ödülü'nün sahibi oldu. Demeç Gazetesi’nde yayınlanan yazılarından oluşan “Kirpinin Dansı” eseriyle Hamdi Topçuoğlu, “Aklımın Söz Kanatları” eseriyle Ayşe Yamaç seçici kurul özel ödülüne layık görüldü.

2004 yılında hayatını kaybeden yazar Vedat Günyol'un adını yaşatmak amacıyla Kartal Belediyesi tarafından düzenlenen Vedat Günyol Deneme Ödülleri için Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi'nde tören düzenlendi. Törene Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, Vedat Günyol Deneme Ödülleri seçici kurulunda yer alan Celal Ülgen, Haluk Hepkon, Hüseyin Özbek, Hüsnü Yeşilyurt, Rengin Cemiloğlu, Tahir Şilkan ve Uğur Kökden ile çok sayıda davetli katıldı.

Ödül töreni öncesinde Vedat Günyol'un hayatından kesitler sunan kısa bir video programa katılanlara izletildi.

Ödül töreninin düzenlenmesine büyük katkılar sunan Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, “Vedat Günyol'un doğum gününde sizleri Kartal'da ağırlamaktan mutluluk duyuyorum. Bizim en büyük artımız bu aydın insanları hem hatırlamak hem de hayırlısıyla onlarla beraber yolumuza devam etmektir” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından Celal Ülgen, Süleyman Balkan ve Cengiz Bektaş Vedat Günyol ile ilgili anıları ve onun çok yönlü kimliğine yönelik anlatımlarda bulundu. Yarışmada Vedat Günyol Deneme Ödülü'nün sahibi olan Öner Yağçı ödülünü Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz ile Mustafa Köz'ün elinden alırken seçici kurul özel ödüllerinin sahibi olan Hamdi Topçuoğlu ve Ayşe Yamaç, ödüllerini seçici kurulun elinden aldı. Seçici kurul yarışmaya katkı sunanlara çiçek taktim etti.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV