İdris Özler ’den bir kitap daha

Yatağan Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni İdris Özler, “Düşlerime Salıncak Kur” adlı çocuk şiir kitabından sonra  “Öylesine Yazılar” adlı kitabını yayımladı.

İdris Özler ’den bir kitap daha

Yatağan ilçesindeki Anadolu Lisesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni olarak görev yapan İdris Özler, “Düşlerime Salıncak Kur” adlı çocuk şiir kitabının ardından “Öylesine Yazılar” adlı ikinci kitabını çıkardı.

Pandemi sürecinde günlerini geçirerek daha önce karalayıp bir kenara attığı yazıları derleyerek Sınıftan İçeri, Benden İçeri, Hayattan İçeri isimli üç bölümden oluşturduğu kitapta şiirlerin yanında hikâye, deneme türlerine ait örnekler de var

Özler, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Ben her şeyden önce öğretmenim 28 yıldır kendi ilçeme hizmet etmenin gururunu yaşıyorum. Sokağa çıkınca bu güne kadar hayatlarına dokunmaya çalıştığım onlarca öğrencimle karşılaşmam kitap yazmamdan daha değerlidir. Branşım gereği edebiyat işçiliğiyle uğraştığım için zaman ilerledikçe işlediklerime benzer örnekler yazmaya başladım. 2017’de uzun bir ön çalışmadan sonra çocuklara yönelik  ‘Düşlerime Salıncak Kur’ adlı şiir kitabını çıkardım.

On beş aydır tüm dünyayı ve ülkemizi etkileyen salgın günlerinde evde kaldığımız süre arttığı için karalayıp bir kenara attığım öylesine yazıları düzenleme fırsatı buldum. Aslında herkesin yazılmamış şiirleri, yazılmamış hikâyeleri vardır. Benim bu kitapta tek yaptığım yazabilme cesareti göstermemdir. Ben de bu cesaretle yollarda, sokaklarda, caddelerde, gelecek şarkısının yankılandığı okul koridorlarında, sayısız meraklı bakışların hep üzerimde olduğu sınıflarda kısacası hayatımın her anında biriktirmiş olduğum öylesine yaşanmışlıkları gönül süzgecinden geçirerek dizelerime ve yazılarıma aktarmaya ça­lıştım. İnşallah okurlarımın yüreğine dokunabilme fırsatı bulurum” diye konuştu.

Özler’in kitabını Yatağan’daki kırtasiyelerden ya da https://www.akdoganyayınevi.com/kitaplar/oylesine-yazilar/ bağlantısından alabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90