MADENLER ORTAOKULUNDAN “MAHALLEMDE KONSER VAR” ETKİNLİĞİ

 Türk eğitim sisteminde temel hak ve özgürlüklerin yanı sıra evrensel temel değerlere uygun bir demokratik okul kültürünün yerleştirilmesini amacıyla 10 ilde toplamda 110 okulda uygulanan Temel Eğitimde Demokrasi Kültürünün Geliştirilmesi Projesinde pilot okullar arasında yer alan Yatağan Madenler Ortaokulunda “Mahallemde Konser Var” etkinliği düzenlendi.

MADENLER ORTAOKULUNDAN “MAHALLEMDE KONSER VAR” ETKİNLİĞİ

Avrupa Birliği-Milli Eğitim Bakanlığı ortaklığında yürütülen "Temel Eğitim Kurumlarında Demokrasi Kültürünün Güçlendirilmesi Projesi" pilot okulu Madenler Ortaokulu proje finalini "Mahallemde Konser Var" etkinliği ile tamamladı.
Düzenlenen etkinliğe Yatağan Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Kaya, İlçe Jandarma Komutanı Resul Murat Kılıçarslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar, Siyasi Parti temsilcileri, muhtarlar, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Etkinlikte Madenler Ortaokulu öğretmen, öğrenci ve velilerinden oluşan koro ve müzik grubunun vermiş olduğu konser izleyicilerden büyük beğeni aldı.
Etkinlik kapsamında okul bahçesinde birde kermes düzenlendi. Konuklara ikramların yapıldığı kermeste yöresel lezzetlerden örnekler sergilendi.
Etkinlik okul sanat koridorlarında açılan resim sergisinin ziyaretçilerle gezilmesiyle sona erdi.
 Düzenlemiş oldukları etkinliğe katılımları için tüm konuklara  teşekkür eden  Okul Müdürü Harun Deniz  Mutlu “Yatağan’ın tek pilot okulu olarak yürüttükleri Temel Eğitimde Demokrasi Kültürünün Güçlendirilmesi Projesinin Avrupa Birliği ayağı sona ererken, proje kapsamında yıl sonu etkinliği düzenlediklerini ifade etti. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda çok verimli bir süreç geçirdiklerini ifade eden Mutlu, başta İl ve  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz olmak üzere tüm paydaşlara, projeye büyük bir emek harcayarak yürüten öğretmenlere, öğrencilere ve velilerimize teşekkür ediyorum “ dedi. 
Projenin önümüzdeki yıldan itibaren Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ülke geneline yayılması planlanıyor.
 

Elif Çay

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96