Menteşe Yerküpe 1. Doğa Sporları Festivali

Kavaklıdere Belediyesi ve Menteşe Yerküpespor Kulübü işbirliğinde bu yıl birincisi düzenlenen Doğa Sporları Festivali, üç gün sürdü. Konser ve etkinliklerin düzenlendiği festivale, Muğla, Aydın ve Denizli’den katılım oldu.

Menteşe Yerküpe 1. Doğa Sporları Festivali
 Kavaklıdere Belediyesi ve Menteşe Yerküpespor Kulübü işbirliğinde bu yıl birincisi düzenlenen Doğa Sporları Festivali, Menteşe ilçesindeki Yerküpe Yaylası’nda gerçekleştirildi.

22 Eylül Cuma günü kamp ateşinin yakılmasıyla başlayan festivale, Muğla, Aydın ve Denizli’den doğaseverler katılırken, Yerküpe Yaylası’na yaklaşık 50 kamp çadırı kuruldu.

Festival, cumartesi günü Muğla Şampiyonası Bisiklet Yarışı, yürüyüş, Tuğçe Tayfur, Ersan Er ve Ersin Show konser ile sahne gösterileriyle sürdü. Bisiklet yarışında dereceye giren sporcuların ödüllerini, Yatağan Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Kamuran Adalı verdi.

Öte yandan, konsere katılan Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir’e, Menteşe Yerküpespor Başkanı Hüseyin Serim tarafından üzerinde Demir’in resminin işlendiği kilim hediye edildi.

Festivalin son gününde ise oryantiring oyunu ve çocuk programları düzenlendi.

Menteşe Yerküpespor Kulübü Başkanı Hüseyin Serim, muhabirimize yaptığı açıklamada, festivale maddi manevi destek verenlere, kendilerini yalnız bırakmayan konuklara teşekkür ederek, festivalin geleneksel hale geleceğini söyledi.

 

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2017, 09:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER