17 Ağustos 2018 Cuma

Yatağan Termik Santrali’nde can telaşı

MGC’den Demeç Gazetesi’ne 2 ödül

Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği Medya Başarı Ödülleri’nde Demeç Gazetesi’nden Berna Kuş haber dalında, Turgay Mutlu ise röportaj dalında ödüle layık görüldü.

05 Aralık 2017 Salı 09:42
Bu haber 2463 kez okundu
MGC’den Demeç Gazetesi’ne 2 ödül

 Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin (MGC) Medya Başarı Ödülleri töreni, Menteşe ilçesindeki CNS Tesisleri’nde düzenlendi.

Geceye, Muğla Valisi Esengül Civelek, Vali Yardımcısı Kamil Köten, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Karakuş, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Başkanı Yılmaz Karaca, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile Muğla’da faaliyet gösteren gazeteciler katıldı.

Törende konuşan Vali Civelek, basının demokrasinin en önemli vazgeçilmez unsuru olduğunu dile getirerek, “Kamuoyunu zamanında, doğru, eksiksiz bilgilendirmeyi ilke edinmiş kişi hak ve özgürlüklerine saygılı, tarafsız bir şekilde çok önemli bir mesleği icra eden değerli basın mensuplarımızın ödüllendirilmesi motivasyon açısından çok önemlidir” diye konuştu.

 Vali Civelek, “Kamuoyunu aydınlatmak üzere gece- gündüz , yaz-kış demeden özveriyle sorumluluk görevlerini yerine getiren tüm basın mensuplarına başarılar diliyorum” dedi.

MGC Başkanı Süleyman Akbulut ise, gecede ödül almaya hak kazananları kutladı.

Gazeteci ve gazetelerin yaşadığı sorunları dile getiren ve bunlara çözüm üretilmesi gerektiğinin altını çizen Akbulut, “Her türlü baskı ve şiddetten uzak, her türlü görüşü, fikri özgürce ifade edebileceğimiz, görüşlerimizden dolayı yargılanıp yadırganmayacağımız, tehdit edilmeyeceğimiz, baskı görmeyeceğimiz günleri inşa etmenin, biz gazetecilerin görevleri arasında olduğunu ifade ediyorum. Herkes bilsin ki, bağımsızlığımızı, özgürlüğümüzü kazanılmış hak olarak görüp, bu konuda sonuna kadar mücadele etmeye devam edeceğimizi buradan bir kez daha vurguluyorum” dedi.

TGF Başkanı Yılmaz Karaca da, bir konuşma yaparak tüm zorluklara rağmen gazetecilik mesleğini layıkıyla yapmaya çalışan gazetecileri kutladı.

Konuşmaların ardından ödül törenine geçilirken, Demeç Gazetesi’nden Berna Kuş haber dalında, Turgay Mutlu ise röportaj dalında ödüle layık görüldü.

 

 

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV