PSAKD’nın Kültür ve Sanat Bahçesi açıldı

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nin Kültür ve Sanat Bahçesi, düzenlenen törenle açıldı. Yoğun katılımın olduğu açılışa, siyasiler de ilgi gösterdi.

PSAKD’nın Kültür ve Sanat Bahçesi açıldı
 Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nin(PSAKD) Kültür ve Sanat Bahçesi, Menteşe ilçesine bağlı Emirbeyazıt Mahallesi Hekimbaşı Sokak’ta düzenlenen törenle açıldı.

Törene, Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Muğla milletvekilleri Akın Üstündağ ve Ömer Süha Aldan, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Cumhur Çoban, CHP Muğla Başkanı Mürsel Alban, PSAKD Genel Başkanı Gani Kaplan, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan PSAKD Muğla Şube Başkanı İbrahim Kucuş, açılışa gösterilen ilgiden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kucuş, yaklaşık 35 gün boyunca kendileriyle birlikte Kültür ve Sanat Bahçesi’nin son haline getirilmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, “Bizlerin yan yana olmaktan başka bir çaresi yok. Bugün Hüseyin’i şehit eden yezitler, aynı şekilde zulmünü ülkemizde de sürdürüyor. Bu noktada, bu ülkenin tüm ötekileştirilmişleri, bütün yalnız bırakılmışları ve kimlik olarak tanınmayanlarının birlikte olmaktan başka çaresi yok. Çünkü bizim bizden başka kimsemiz yok” dedi.

Birlik ve beraberlik çağrısında bulunan Kuçuş, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Burası sizin, gelin hep birlikte olalım, sahip çıkalım, neler yapacağımıza birlikte karar verelim, fikir alışverişlerinde bulunalım. Ortaya gerçekten Pir Sultan Abdal’ın duruşuna, direnişine ve tarihsel mirasına uygun bir eser ortaya koyalım. Bütün zamanımızı burada geçirmeye çalışalım. Burayı bir binadan ziyade bir yaşam alanına çevirmeye çalışıyoruz. Bu yaşam alanında bütün devrimci, demokrat ve ilericilerin yan yana olup dayanışma halinde olmasını istiyorum.”

Kucuş’un ardından, CHP Muğla milletvekilleri Üstündağ ve Aldan, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Çoban ve PSAKD Genel Başkanı Kaplan da birer konuşma yaparak, Kültür ve Sanat Bahçesi’nin Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’ne hayırlı olmasını diledi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2016, 13:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95