Sosyal medya fenomenleri ve bloggerlar Lagina’da

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Muğla’nın tanıtımı için davet ettiği 17 İngiliz sosyal medya fenomeni ve seyahat bloggerı(çevrimiçi yazar), Yatağan ilçesindeki Lagina Kutsal Alanı’nı gezerek burada çektikleri fotoğrafları sosyal medya hesaplarında paylaştı.

Sosyal medya fenomenleri ve bloggerlar Lagina’da
 Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin daveti üzerine Muğla’ya gelen İngiltere’de yaşayan Avusturya, Fas, Polonya, Kıbrıs, Vietnam, Kolombiya ve Irak asıllı 17 sosyal medya fenomeni ve seyahat bloggerı, Muğla’nın ilçelerini geziyor.

Muğla’nın tanıtımı için davet edilen sosyal medya fenomeni ve seyahat bloggerları, Muğla’daki gezi programı kapsamında, Yatağan ilçesindeki Lagina Kutsal Alanı’na geldi.

Yatağan Belediye Başkan Yardımcısı Tarcan Oğuz eşliğinde Lagina’yı gezen İngiliz grup, burada çektikleri fotoğraf ve görüntüleri, sosyal medya aracılığıyla yaklaşık 30 milyon takipçinin beğenisine sundu.

Burada muhabirimize açıklamalarda bulunan Yatağan Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz, Muğla’nın tarihi, kültürel ve turistik ilçelerini 5 gün boyunca gezecek sosyal medya fenomenleri ve seyahat bloggerlarının Muğla’da bulundukları dönemde yaptıkları paylaşımları #discovermugla etiketi ile takipçilerine ulaştıracağını söyledi.

Lagina Kutsal Alanı’nın bölgenin en önemli dini merkezlerinden biri olduğunu ve burada Hekate Tapınağı’nın da olduğunu hatırlatan Oğuz, “Muğla denilince akla hep güneş, kum ve deniz gelmektedir. Bizim pek bilinmeyen kültür ve sanat değerlerimizin tanıtılması, bu açıdan çok önemli. Arkadaşların yapmış olduğu tanıtım, bence dünyada ses getirecektir. Bundan dolayı Muğla Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik ve Spor Daire Başkanlığına teşekkür ederim” dedi.

İngiliz grup adına konuşan Shadia Loves, Muğla’da ve Lagina’da çektikleri fotoğrafları ve görüntüleri, izlenimleriyle birlikte facebook, twitter, instagram, youtube ve blog sitelerinde paylaşacaklarını ve takipçilerinin beğenisine sunacaklarını söyledi.

Grupta yer alan sosyal medya fenomenleri ve seyahat bloggerlarının kişisel bakım, güzellik, seyahat ve turizm alanlarında paylaşımlar yaparak paylaşımlarını takipçilerine ulaştırdığını belirten Loves, “Buraya gelmemiz çok güzel oldu. Burada yeni yerler gördük ve tecrübeler edindik. Sosyal medya ve blog sitelerinde buralarla ilgili öğrendiklerimizi yazacağız. Etkinlik boyunca yaklaşık 400 milyon kişiye ulaşmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Loves, Muğlalıların kendilerini çok iyi ağırladığının altını çizerek, “Şuana kadar yaptığımız paylaşımlarla takipçilerimizden olumlu tepkiler alıyoruz. Türkiye’ye bakış açıları değişiyor ve olumlu tepkilerde bulunuyorlar. Eve döndüğümüz zaman burası hakkında videolar yükleyip, yazılar yazıp bütün dünyaya bu güzellikler hakkında bilgiler vereceğiz” dedi.

İngiliz grup, daha sonra Lagina Kutsal Alanı’ndaki ilk kazıyı başlatan ilk Türk arkeolog Osman Hamdi Bey’in yaşadığı ve daha sonra yapılan restorasyonla turizme kazandırılan Turgut Mahallesi’ndeki Osman Hamdi Bey Konağı’nı gezerek ilçeden ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2017, 01:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95