Stratonikeia Antik Kenti’ne öğrenci akını

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen13. Ulusal PDR Öğrencileri Kongresi’ne katılmak için Türkiye’nin dört bir yanından gelen 260 öğrenci, Stratonikeia Antik Kenti’ni gezdi.

Stratonikeia Antik Kenti’ne öğrenci akını
 Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen 13. Ulusal PDR Öğrencileri Kongresi’ne, Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversitelerde okuyan 260 Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim Dalı öğrencisi katıldı.

Kongrenin ardından ilin tanıtılması için gerçekleştirilen gezide, Muğla’nın tarihi, kültürel ve tabiat güzelliği bulunan yerleri gezildi.

Gezi kapsamında Yatağan ilçesine gelen grup, Stratonikeia Antik Kenti’ni gezerek, Stratonikeia Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Bilal Söğüt’ten kent ve buradaki çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Söğüt, gazetecilere yaptığı açıklamada, kentteki kazı, konservasyon ve restorasyon çalışmalarının hız kesmeden devam ettiğini söyledi.

Kente çok sayıda yerli ve yabancı turistin geldiğini aktaran Söğüt, “Geleceğimiz olan gençlerimizi Stratonikeia’da görmekten dolayı büyük mutluluk duydum. Kentin tanıtılmasına destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2016, 11:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95