Yatağan, 6 gün boyunca festival coşkusu yaşayacak

Yatağan Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Uluslararası Gençlik, Kültür ve Sanat Festivali 21-26 Haziran tarihlerinde düzenlenecek.

Yatağan, 6 gün boyunca festival coşkusu yaşayacak

Yatağan Belediyesi tarafından bu yıl uluslararası olarak düzenlenecek olan Gençlik, Kültür ve Sanat Festivali 21-26 Haziran tarihlerinde düzenlenecek.
Festival kapsamında, 21 ve 23 Haziran tarihlerinde, Turan Özdemir Amfi Tiyatro’da Ahi Sinan Folklor Araştırma Gençlik Spor Kulübü Derneği (ASFAD) halk oyunu ekiplerinin gösterileri, Arnavutluk, Gürcistan ve Bulgaristan’dan gelecek olan halk oyunu ekiplerinin gösterileri, 22 Haziran tarihinde Turan Özdemir Amfi Tiyatro’da Yatağan Müzisyenleri Pop Müzik Konseri, 24 Haziran tarihinde Turan Özdemir Amfi Tiyatro’da Dondurmam Gaymak, Çocuklar Duymasın ve Mandıra Filozofu filmlerinin başrol oyuncusu Gülnihal Demir’in de yer aldığı Geleneksel Türk Tiyatrosu gösterisi, 25 Haziran’da Kaya Köstepen Şehir Stadı’nda Kolpa Grubu’nun konseri ve 26 Haziran tarihinde Kaya Köstepen Şehir Stadı’nda Kıraç konseri düzenlenecek.
Öte yandan, festival boyunca Başkomiser Süleyman Özcan Caddemizde panayır kurulu olacak.
Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, pandemi nedeniyle daha önce yapılamayan önceki adıyla Gençlik, Kültür ve Sanat Festivali’nin bu yıl farklı ülkelerden paydaşlarla uluslararası hale geldiğini söyledi.
6 gün boyunca sürecek festivale herkesi davet eden Başkan Toksöz, “Pandemiyle birlikte sosyal ve kültürel etkinliklerimize ara vermek zorunda kaldık. Şartların iyileşmesiyle birlikte 6 gün sürecek bir festival hazırladık. Halk oyunları gösterileri, tiyatro ve konserlerle taçlandırdığımız festivalimize herkesi bekliyoruz. Festivalimizin düzenlenmesinde katkı ve desteklerinden dolayı başta Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy olmak üzere herkese teşekkür ederiz” diye konuştu.
 

Gülcan Uslu

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2022, 18:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95