Yatağan Arenası’nda 150 deve güreşecek

Yatağan Belediyesi tarafından bu yıl 18’incisi düzenlenecek Geleneksel Deve Güreşleri Festivali 21 Ocak 2018 Pazar günü yapılacak. Güreş severlerin ücretsiz izleyebileceği güreşlerde 150 deve güreşecek.

Yatağan Arenası’nda 150 deve güreşecek
 Yatağan Belediyesi tarafından Yatağan Orman İşletme Sahası’nda 18’nci geleneksel deve güreşleri 21 Ocak 2018 tarihinde ücretsiz olarak düzenlenecek. Yaklaşık 15 bin kişinin izlemesi beklenilen festivalde Ege ve Akdeniz bölgelerinin ünlü 150 devesi güreşecek.

Yatağan’dan Çılgın Deniz, Salihli’den Çakır, Bodrum’dan Beyoğlu, Bayramoğlu, Şah Burakhan ve Yörük Selçuk, Bağyurdu’ndan Türkerler, Aydın’dan Gezerler, Çine’den Çılgın Kamil, Antalya’dan Salihbey ve Aslanbey, İncirliova’dan Cellat ve Çorbacı  gibi bir çok ünlü deve meydanlarda boy gösterecek.

Yatağan Belediyesi tarafından 2001 yılından bu yana geleneksel hale getirilen deve güreşlerinin bu yıl 21 Ocak Pazar günü yapılacağını belirten Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, “Gelenek ve göreneklerimizi ayrıca Yörük kültürümüzü gelecek kuşaklara taşımak için bu yıl 18’incisini düzenlediğimiz Deve Güreşi Festivalimiz atalarımızdan bizlere miras, bizde bu mirasımızı gençlerimize emanet edeceğiz. Deve güreşlerimiz her yıl olduğu gibi bu yıl da kıran kırana geçecek. Ege ve Akdeniz bölgelerinin birçok ünlü devesini Yatağan arenasında misafir edeceğiz. Bizlere bu güne kadar destek olan ve yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum. 21 Ocakta 2018 tarihinde yapacağımız etkinliğimiz ücretsiz olup tüm vatandaşlarımızı aramızda görmekten onur duyarız” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2018, 07:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner49

banner53

banner52

banner47