Yatağan Belediyesi’nin iftar sofrası kuruldu

Ramazan ayının başlaması nedeniyle Yatağan Belediyesi tarafından iftar sofrası kuruldu. Tek bir yerde kurulacak iftar sofrasının ilk konukları, Çukuröz, Bağyaka ve Kapubağ mahallerinin sakinleri oldu.

Yatağan Belediyesi’nin iftar sofrası kuruldu

Yatağan Belediyesi, geleneksel olarak sürdürdüğü ramazan ayındaki iftar sofrasını bu yıl da sürdürdü. Geçen seneye kadar her mahallede düzenlenen iftar sofrası geleneği, bu yıl sadece Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Maden Direktörlüğü Sosyal Tesisleri’nde kuruldu. İlçe merkezindeki ve kırsaldaki mahallelerde yaşayan vatandaşlar da sırasıyla ücretsiz olarak iftar için tesislere taşınıyor.

Yeni Belediye Başkanı Mustafa Toksöz’ün ilk iftar sofrası olma özelliğini taşıyan iftar programına Çukuröz, Bağyaka ve Kapubağ mahallesinde yaşayan vatandaşlar davet edildi.

İftardan sonra konuşan Toksöz, ramazan ayının mübarek olmasını dileyerek, “İnşallah ramazan boyunca tüm vatandaşlarımızı buradaki iftar soframızda ağırlayacağız. İftar sofrasını bu yıl Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Maden Direktörlüğü Sosyal Tesisleri’nde kuracağız. İlk olarak da bize en çok oyu veren mahallelerimizden başlamak istedik. O yüzden Çukuröz, Bağyaka ve Kapubağ ile başladık. Ramazanın hayırlara vesile olmasını, tuttuğunuz oruçların kabul olmasını diliyorum” dedi.

Toksöz, Yatağan’a hizmet etmek için yoğun çaba harcadıklarını kaydederek, “Bu yıl çok çalışmamız lazım. Çünkü bizlere güvendiniz ve belediye başkanlığı görevini bize layık gördünüz. Bugüne kadar iftar sofralarımız tüm mahallelerimizde yapılıyordu. Ama bu yıl bir istisna yaparak sadece burada yapacağız. İnşallah önümüzdeki yıl her bir mahallemizde de bu sofraları kuracağız. Bu yıl çalışmak için sizden bir izin istiyoruz. Yaklaşık 1 aydır bu görevdeyim. Vatandaşlarımızın sıkıntıları var ama müsterih olun. Allah nasip ederse hepsini aşacağız. Sizlere layık olmayı Allah bizlere nasip eylesin” diye konuştu.

Konuşmaların ardından buradaki program, orta oyun, Hacivat-Karagöz, aşuk maşuk, efe, semazen ve sihirbaz gösterileri ile sona erdi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER