Yatağan’da “3 K” söyleşisi düzenlenecek

Yatağan Belediyesi, Kent Konseyi, Atatürkçü Düşünce Derneği ve Cumhuriyet Kadınları Derneği’nin katkılarıyla Kitap-Kadın-Konuk (3K) Söyleşisi düzenlenecek.

Yatağan’da “3 K” söyleşisi düzenlenecek
Yatağan Belediyesi, Kent Konseyi, Atatürkçü Düşünce Derneği ve Cumhuriyet Kadınları Derneği’nin katkılarıyla Kitap-Kadın-Konuk (3K) Söyleşisi düzenlenecek. Eğitimci ve yazar Nuran Yüksel, kişisel gelişim uzmanı ve yazar Ayser Özbulut ile eğitimci ve yazar Münevver Ongun'un katılımcı olacağı söyleşi, 10 Şubat Cumartesi günü saat 14.00’da Yatağan Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı Turgay Mutlu, “Halen Bodrum'da yaşamakta olan Yatağan Lisesi’nin geçmiş dönem öğretmenlerinden Nuran Yüksel ve yine Borum'da yaşamakta olan kişisel gelişim uzmanı ve yazar Ayser Özbulut, yaşamsal bilgilerini, birikimlerini önce kitapla taçlandırıyorlar ve daha sonra bu iki idealist yazar kadın ‘3K Söyleşileri’ isimli bir proje oluşturuyor. Türkiye’nin birçok il ve ilçelerine konuk oluyorlar. Bir taraftan sosyal, kültürel birikimleriyle dinleyenlerle söyleşilerini gerçekleştirirken, diğer taraftan bizlerle paylaşıp emek emek yazdıkları kitapları imzalayacaklar” diye konuştu.

Yatağan Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Suna Arslan ise, “3K Söyleşileri, kadın-kitap-konuk başlığı altında sürerken, gittikleri programlara bölgede yaşayan yazarlardan birini projelerine konuk yazar olarak dahil ediyorlar. Biz de kendilerine yine Yatağan'ımızın değerli yazarlarından Yatağan Lisesi  öğretmenlerinden Münevver Ongun’u kitabıyla  konuk olarak önerdik. Organizasyon ekibi olarak 3K Söyleşilerinin, sanat, kültür, edebiyat ve yaşamın içinden sohbetlerle dopdolu geçeceğini, Yatağan halkının keyifli bir gün geçireceğini düşünüyoruz” dedi.

Berna KUŞ

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2018, 07:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56