Yatağanlı genç bas sanatçısından konser

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin düzenlediği bir etkinlikte sahne alan Yatağanlı genç bas sanatçısı Uğur Okay, izleyicilerden büyük alkış aldı.

Yatağanlı genç bas sanatçısından konser
 Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası Felsefe, Eğitim, Sanat ve Bilim Tarihi Sempozyumu kapsamında Avrupa ve dünya sahnelerinden genç yetenekler konseri düzenlendi.

“Obua ve Şan ile zamanda yolculuk” adlı konserde, obua sanatçısı Semih Uçar, piyano sanatçısı Hamit Yokuş ve bas sanatçısı Yatağanlı Uğur Okay sahne aldı.

Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen konserde sahne alana sanatçılar, izleyicilerden büyük alkış aldı.

Uğur Okay kimdir?

Yatağan ilçesine bağlı Yeniköy Mahallesi’nden Alp sülalesinin torunu olan Uğur Okay, 1989 yılında dünyaya geldi. Opera eğitimine 2008 yılında İstanbul Üniversitesi konservatuvarında başladı. Eğitiminin ilk yılında Schlewig-Holstienmusic festivali ile dünyanın en iyi şefleri arasında gösterilen Alman şef Christoph Eschenbach'ın yönetiminde Mahler 2. senfoni ve 8. senfonide korist olarak yer aldı. 2011 yılında İzmir Ulusal genç solist yarışması üniversite kategorisinde üçüncülük ödülünü kazandı. Fazıl Say tarafından da keşfedilen sanatçı, 2016 Ağustos’ta Bodrum'da Fazıl Say ve genç yıldızlar konserinde Fazıl Say'ın ilk şarkılar albümünden 2 eserini seslendirmiştir. 2016 yazında yine Weimar Lyric Opera Stüdyo'ya tam burslu kabul edilerek Rossini'nin La Cenerentola operasında Alidoro rolünü seslendirmiştir. Franz Lizst Weimar müzik okulunda yüksek lisans çalışmaları kapsamında Benjamin Britten'in TheBeggars opera eserinde Mr. Peachum rolünü ve Almanya’nın önde gelen şeflerinden Sebastian Weigle yönetiminde E. Humperdinck'in Konigskinder operasında Holzhacker rollerini seslendirmiştir. Almanya'da Franz Lizst Waimar Okulunda yüksek lisans çalışmalarına devam etmek te olan sanatçı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi AKM  Salonunda 2. Uluslararası Felsefe, Eğitim, Sanat ve bilim tarihi sempozyumu kapsamında Avrupa ve dünya sahnelerinden genç yetenekler başlıklı konserde Mozart’ın Saraydan Kız Kaçırma Operası'ndan Osmin'in aryası, Verdi Don Carlos Operası'ndan Kral Philip’in aryası, Rossini'nin Sevil Berberi operasından Don Basilio'nun aryası ve Faure, Massenet, Adnan Saygun Hamit Yokuş'tan şarkılar  seslendirmiştir.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2017, 15:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96