Yukarıyayla Keşkek Festivali’ne yoğun ilgi

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Yatağan Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen 3. Geleneksel Yukarıyayla Keşkek Festivali’ne vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Yukarıyayla Keşkek Festivali’ne yoğun ilgi
 Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Yatağan Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen 3. Geleneksel Yukarıyayla Keşkek Festivali’ne, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, Yatağan Jandarma Komutanı Yüzbaşı Engin Ocak ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Mahalle Muhtarı Esat Gök ve Festival Komite Başkanı Ali Gök’ün uğraşları sonucu bu yıl üçüncüsü düzenlenen festivale katılan vatandaşlar, sabahın erken saatlerinde alandaki yerini alarak piknik yapma şansı da yakaladı.

Festivalin açılış konuşmasını yapan Mahalle Muhtarı Esat Gök, bölge insanını bir araya getirmek ve kaynaşmalarını sağlamak için düzenlemeye başladıkları Geleneksel Yukarıyayla Keşkek Festivali’nin bu yıl üçüncüsünü düzenlemekten dolayı mutlu olduklarını belirterek, katkılarından dolayı Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Yatağan Belediyesi’ne teşekkür etti.

Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık ise, bu tür etkinliklerin toplumun stresini atmasındaki önemine vurgu yaptı.

Işık, festivallerin birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk ve barışa katkı sağladığını kaydeden Işık, “Birbirimizi sevmeliyiz, birbirimize saygı göstermeliyiz. Bu dünyada çok fazla hırsın yeri yok. Vatanımıza, milletimize ve bayrağımıza göz dikenlere karşı hep beraber birlik ve dirliğimizi göstermek zorundayız. Onun için Atatürkçü ve cumhuriyetçi çocuklar yetiştirmeliyiz ki ülkemizi karanlığa hapsetmeyelim” diye konuştu.

Konuşmaların ardından festivalin düzenlenmesinde katkı sağlayan Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, Anka İnşaat, Karakoç İnşaat ve Yatağan Sürücü Kursu’na plaket takdim edildi.

Daha sonra alanda hazırlanan keşkeklerin kapakları açıldı ve vatandaşlara ikram edildi.

Festival, mahalli sanatçıların konseri, Ahi Sinan Folklor Araştırma Derneği’nin halk oyunu gösterisi, Ahmet Durmuş ve Ankaralı Ayşe’nin konserleriyle sona erdi.

Festivale katılan vatandaşlar da şarkılara eşlik ederek akşamın ilerleyen saatlerine kadar gönüllerince eğlendi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2017, 01:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96