OYUMUZU KİME VERELİM?

Seçimin geçime faydası yok. Halk yılgın. Ülkemiz büyük bir gerilimin içinde. Bazı yerlerde taşıma ve baskıyla iktidar miting düzenlese de halkın büyük çoğunluğu sessizce olan bitene anlam veremiyor. Şaşkınlık ve umutsuzluk had safhada. Tabi buna muhalefetin etkili olamamasına da yorumlayan kesime de hak veriyoruz. İktidar Balıkesir’de fotoşopla, montajla miting alanını büyütse de düşüşte olduğu görülüyor. Siz kimi kandırıyorsunuz?
Muğla ve Ege Bölgesi bilinçli olduğu için aldatmalara kanmaz. Her yerde  ‘Hırsız Var’ sloganlarıyla karşılaşan iktidar Muğla’da da Yatağan işçileri tarafından protesto edildi. Tayyip Erdoğan’ın Muğla’ya gelmesini protesto eden enerji ve maden işçilerine polis müdahale etse de işçiler seslerini duyurmayı başardılar. Muğlalılar alkışlarla destek oldular. İşçiler ’’Her yer Yatağan, her yer direniş’ ’Hırsız Var’’ ve ‘’Mustafa Kemal’in askerleriyiz’’ sloganları attı. Yoğun baskının olduğu bir dönemde işçi kardeşlerimizin bu eylemini destekliyoruz. Sıkıyönetimle bu iş nereye gider bilemeyiz ama bir gün elbet hesabı sorulacaktır. Hani derler ya’ ’Keser döner, sap döner gün gelir hesap döner’ ’Ak mı kara mı? İşte o zaman belli olur! Bence kara da. Halkın karşısına hangi yüzle çıkıyor anlayabilmiş değilim. Sizler anladınız mı? Ağzından özelleştirmeyle ilgili bir kelime bile çıkmadı. Seçim korkusu olsa gerek. İşçiler, umarım bu oyunu görür de oylarını ona göre kullanırlar.
Menderes’e sığınarak benzer ortak yönleri olduğunu vurguluyor. Valla ayıp. Çocuklarını ticaretten men eden Menderes’in kemiklerini sızlatıyorsun. Geç bunları. Ülkemizin sayılı müzisyenlerinden hukukçu Attila Özdemiroğlu ayni zamanda ses teknisyenidir. Bir ses mühendisi kadar bu konuda bilgisi vardır. Tayyip’le oğlu arasında geçen telefon görüşmesinin gerçek olduğunu Halk TV’de açıkladı. Ayrıca montaj ve dublaj olmadığını kanıtlayacak belgeleri sundu. Dünyada yaşayan 7 milyar insanın ses tonlarının ayni olmadığını söyledi. Saat ve zaman dilimiyle bu konuşmanın gerçekleştiğini anlattı. Hayretle ve şaşkınlıkla Rota programını izledim. Aranızda izleyenler vardır. Vay be! Bizleri kimler yönetiyor. Bu olan biteni görmeyenlere biz daha ne diyelim!   ‘Yoksulluğa ve yolsuzluğa prim veriyorsunuz’ mu, yoksa  ‘oylarınızla hem kendinizi hem de bizleri yakarak ateşe sürüklüyorsunuz mu?’  diyelim. Aziz Nesin haklı çıkmaya devam eder mi? 30 Martta göreceğiz. Aydınlıkta Tuna Kiremitci’nin  öngörüsü var. ’Seçmeni  Tayyibi  koruyor, kandırıldığını  bu toplum   görmek istemez. Budala yerine konulmak istemez’ diye yazmıştı. Olabilir. Fakat nereye kadar? Akebenin  beceriksizliğini, yolsuzluğunu, değerlerimizin yok oluşunu ve ekonominin  çökmesini  yazacak  yer kalmıyor. O kadar çok malzeme var ki  hangi  birine  değinsek  altından pislik  akıyor. Madenlerimizi, denizimizi, doğayı ve yaşam alanlarımızı bir bir yitiriyoruz. 12 Yılda bir Kayseri yüzölçümünde orman alanı kaybolmuş. Yazıklar olsun. Gelecek kuşağın yaşam mirasını yediler.
 Herkesin aklı var, fikri var. Yerel seçimde partiler öne çıksa da adayların ağırlığı ve sevgisi de önemlidir. Oy kutsaldır. Seçme ve seçilme hakkı Cumhuriyetin getirdiği faziletlerden biridir. Parti içi seçimleri bitmiştir. Sıra geldi partiler arası seçim yarışına. İyi olan aday kazansın diyoruz lakin lakini var LAİKİ var. Cumhuriyetin temel ilkelerini ayaklar altına alan, torba yasalarla YASAMA, YÜRÜTME ve YARGIYI ele geçirmeye çalışan bu iktidara dur diyeceğiz. Oylarımızla cezalandıracağız. Yerel seçimleri maniple etme ve birilerini kırma adına yazmıyorum. Çünkü bu seçim yerelden çıkıp genel  seçim  havasına  girmiştir. Verilecek her oy ULUSALCILARA yarasın. Solda partiler ve adaylarını biliyorsunuz. Sağda da belli. Ben arkadaş sola oy vermem diyorsanız, Akebe dışındaki partiye verin  derim. Ulusal güçlerin, partilerin kazanmasını isterim. Aslında sağ, sol demeden ittifak olsaydı akebe çoktan giderdi. Umudumuz başka bahara… Liderler sultası ve bencillik olmasa bu işler daha rahat yürüyecekti. Sağ parti içeresinde dört eğilimi ANAP döneminden bu yana akebe devam ettiriyor. CHP de bu yönde dizayn edilmeye çalışılıyor. Tutmaz. Aslı varken sanalına oy gitmez. Ancak CHP, MHP ve İŞÇİ PARTİSİ’YLE ulusalcılar bir arada seçimlerde güçlerini birleştirebilselerdi Oy patlaması yaşanırdı. Kime oy verilmesini umarım anlatabilmişimdir. Ülkemizin geleceği için sandık başına gidin. Bir oy bir oydur. Oyunuza ve Vatanınıza sahip çıkın. Herşey gönlünüzce olsun. Tekrar söylüyorum; bunu bir yerel seçimmiş gibi düşünmeyin, genel seçim gibi düşünün. Oylarınızın kıymetini bilin. Hayırlı olmasını diliyorum…         
YORUM EKLE

banner68