15 yılda 7’nci tüp bebek denemesiyle gelen ‘Melek’, güvercin ve balonlarla karşılandı

Yatağan ilçesinde yaşayan Okaymirza çifti, 15 yıllık evlilikleri süresince hayalini kurdukları bebeklerine, 7’nci tüp bebek denemesiyle kavuştu. Çiçeği burnunda anne ve baba, hastane çıkışında çocuklarını güvercin ve balonlarla karşıladı.

15 yılda 7’nci tüp bebek denemesiyle gelen ‘Melek’, güvercin ve balonlarla karşılandı

Yatağan ilçesinde, Yatağan Termik Santrali’nde işçi olarak çalışan Süleyman Okaymirza(40) ile ev hanımı Hülya Okaymirza(36), 15 yıl önce birbirlerini severek evlendiler. Evli çift, düğünlerinin ardından, en büyük hayalleri olan çocuğa sahip olmak istediler. Denemelerin ardından amaçlarına ulaşamayan çift, doktora başvurarak tüp bebek tedavisine başladı. Evli oldukları süre içerisinde 6 defa tüp bebek tedavisi uygulanan çift, hedeflerine ulaşamazken, İzmir’deki özel bir hastanede gerçekleştirilen 7’nci tüp bebek tedavisinde ebeveyn olmaya bir adım yaklaştılar.

Tedavide önemli bir aşama kaydeden çift, 9 aylık hamilelik sürecinin ardından Muğla’nın Menteşe ilçesindeki özel bir hastanede gerçekleşen doğumla, 15 yıldır bekledikleri bebeklerini kucaklarına aldı.

Doğumun ardından 3 gün boyunca müşahede altında tutulan anne ve bebek, çiçeği burnunda babanın düzenlediği organizasyonda hastaneden taburcu edildi. Baba Okaymirza, evinde beslediği yaklaşık 50 güvercin ve balonları, hastane çalışanları ile yakınlarına verdi. Bebek ve annenin hastaneden çıktığı sırada ise güvercinler ve balonlar uçuruldu.

Yaklaşık 3,3 kilogram ağırlığı ve 49 santimetre uzunluğunda dünyaya gelen bebeğe, Melek ismi verildi.

Melek, bir hafta erken dünyaya geldi

Doğumu gerçekleştiren Özel Yücelen Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Özgü Çelikkol Güngördük, doğum ile ilgili yaptığı açıklamada, “Hülya Okaymirza ile yolumuz, 7’nci tüp bebek denemesinin ardından başarılı bir gebelik haberiyle kesişti. İlk başta gebelik takibine başladık ve zorlu bir süreçti. İlk üç ay düşük riskimiz çok yüksekti. Çok sıkı takipler yaptık. Doğuma çok kısa süre kala, annede karaciğer enzimlerinin yükselmesiyle bebeğin hayatını tehlikeye sokan bir durum gelişti. Bu da doğumu bir hafta gibi öne almamıza neden oldu. Başarılı bir operasyonla bebeğiyle ailesine kavuşturduk. Şuan bebek de anne de çok sağlıklı” diye konuştu.

“Melek’imizi kucağımıza almayı nasip etti”

Çiçeği burnunda anne Okaymirza da, büyük mutluluk yaşadığını belirterek, “2005 yılında evlendik. Normal yollarla çocuk sahibi olamadık. Sonra tüp bebek denemelerine başladık. Bu zamana kadar altı defa denedik ama olmadı. Sonra yedincisini denemeye karar verdik. Yedinci denememizde Allah, Melek’imizi kucağımıza almayı nasip etti” dedi.

“İsteyen herkese Allah nasip etsin”

Babalık duygusunun tarifsiz olduğuna vurgu yapan baba Okaymirza ise, “15 yıllık evlilik sürecindeki tüp bebek denemelerimizde çok yorulduk ama sonuç itibarıyla yorgunluğumuza değdi. Eşimle, üç kilogram doğan bebeğimizi kucağımıza aldık. İsmini Melek koyduk, ismi kadar güzel olsun inşallah. İsteyen herkese Allah nasip etsin. Şimdiye kadar bize bu zor süreçlerde destek olan herkese çok teşekkür ediyorum. Arayarak veya sosyal medyadan ulaşarak tebrik eden herkese de ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68