Batuhan Öztemel'in kesin ölüm nedeni açıklandı

Yatağan ilçesinde, evinde ölü bulunan 17 yaşındaki Batuhan Öztemel’in karbonmonoksit zehirlenmesi nedeniyle ölümünün gerçekleştiği belirlendi. Oğlunun ölümünün ardından acısının her gün artarak devam ettiğini söyleyen anne Hümayun Öztemel, “Oğlumuzun neden öldüğü hakkında her gün farklı bir dedikodu kulağımıza geliyordu. Kesin ölüm raporu gelene kadar, dedikodular oğlumu her gün bir kez daha öldürdü." dedi.

Batuhan Öztemel'in kesin ölüm nedeni açıklandı
 Yatağan ilçesine bağlı Turgut Mahallesi’nde yaşayan İsmail ve Hümayun Öztemel, çocukları Batuhan(17) ile Hurşide’yi(21) sabah yataklarında hareketsiz buldu. Olay yerine çağrılan 112 acil servis ekiplerince Batuhan Öztemel'in hayatını kaybettiği belirlendi. Hurşide Öztemel ise hastanede tedavi altına alındı.

Gıda zehirlenmesinden şüphelenilen Batuhan’ın cesedi, otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu Şube Müdürlüğü’ne gönderildi.

Yapılan incelemelerin ardından hazırlanan otopsi raporu ailesine ulaştırılırken, raporda Batuhan’ın karbonmonoksit zehirlenmesinden dolayı öldüğünü tespit etti.

“Olayın ardından çıkan dedikodular bizi çok sarstı”

Olayın yaşandığı gün olanları AA muhabirine anlatan anne Hümayun Öztemel, alt kattaki çocuklarının odasına gittiğinde, iki çocuğunun da hareketsiz yattığını, hemen baba İsmail Öztemel’e seslenerek çocuklarına kalp masajı yapmaya çalıştığını söyledi.

Anne Öztemel, kızının kalp masajının ardından nefes alıp verdiğini fakat oğlunun buz gibi olduğunu hissettiğini belirterek, “‘Gözünüzü açın yavrularım’ diye bağırdım. Derken babası seslerimi duydu ve ne olduğunu sordu. ‘Çocuklarımız ölmüş’ dedim. Ben 112’yi aramaya çalıştım ama beceremedim, babası aradı. Sonrasında jandarma ve insanlar geldi. O an benim için çok acıydı.” dedi.

Oğlunun tek bir hayali olduğunu, onun da yaşını doldurduktan sonra askere giderek şehadete ulaşmak olduğunu aktaran anne Öztemel, oğlunun ölümünün ardından son kullandığı çorap ile peçeteyi yanından bir an olsun ayırmadığını kaydederek, şunları söyledi:

“Oğlumuzun öldüğünü kızımız 6 gün sonra hastanede tedavi görürken öğrendi. Öğrendiğinde büyük bir çöküntüye düştü. Olayın ardından çıkan dedikodular bizi çok sarstı. Sağlığımız bozuldu. Oğlumuzun neden öldüğü hakkında her gün farklı bir dedikodu kulağımıza geliyordu. Kesin ölüm raporu gelene kadar, dedikodular oğlumu her gün bir kez daha öldürdü.”

“Bu rapor, çocuğumuzu temize çıkaracak”

Baba Öztemel ise, olayın ardından soruşturma kapsamında kendilerine akşam ne yediklerinin sorulduğunu, balık ve börülce yediklerini fakat oğullarının sadece balık yediğini söylediğini aktardı.

Yedikleri gıdalardan alınan numunelerin temiz çıkmasıyla, “Çocuğumuzun ölüm sebebi neydi” sorusunun kafalarını tırmaladığını anlatan baba Öztemel, “Muğla Adli Tıp Şube Müdürlüğünde yapılan otopsinin ardından İzmir Kimya İhtisas Dairesi Toksikoloji Şubesince yapılan analizin raporunda, kanda alkol, uyuşturucu madde ve ilaç bulunmadığı, fakat yüzde 69 oranında karbonmonoksite rastlanıldığı yazıyor. Bu rapor ile birlikte oğlumuzun karbonmonoksit zehirlenmesinden dolayı öldüğünü öğrendik” diye konuştu.

Öztemel, olayın ardından basında söylemlerinin çarpıtılarak balıkçı esnafının mağdur edildiğini ve vatandaşlar tarafından sosyal medyada ve sokakta oğulları hakkında çeşitli dedikodular üretildiğini belirterek, şöyle konuştu:

“Arkasından bir sürü dedikodu yapıldı. Yok bonzai içmiş, yok uyuşturucu içmiş, yok enerji içeceği içmiş dediler. Çocuğun günahını aldılar. Bu rapor, çocuğumuzu temize çıkaracak. Benim yaşadığım acıyı arkasından laf edenler de yaşasın ki, evlat acısının nasıl bir duygu olduğunu onlar da tatsın.”

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2016, 12:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Türkay goktepe
Türkay goktepe - 7 yıl Önce

İnsanlar hata yapıp dedi kodu yapmış sen en büyük hata yapıp beddua ediyon hemde bu acıyı yaşamışken size hiç yakıştıramadım.....

Heydhhhfjd
Heydhhhfjd - 7 yıl Önce

Haklı

SIRADAKİ HABER

banner68