Beton sahada hazırlanıp, çim sahada şampiyon oluyorlar

2014 yılında Zonguldak'ta düzenlenen Okul Sporları Yıldız Erkekler Çim Hokey Turnuvası'nı şampiyon tamamlayan Yatağan Bozüyük Ayser-Kazım Eren Ortaokulu takımı, aynı başarıyı bu yıl da tekrarlamak için müsabakalarına beton sahada hazırlanmaya devam ediyor.

Beton sahada hazırlanıp, çim sahada şampiyon oluyorlar
 Yatağan ilçesine bağlı Bozüyük Mahallesi’ndeki Ayser-Kazım Eren Ortaokulu’nun, çim hokeyine meraklı Beden Eğitimi Öğretmeni Mahmut İmren tarafından, 2011 yılında okul öğrencilerinden kurulan yıldız erkek çim hokeyi takımı, bu spor için uygun alan bulunamaması nedeniyle okul bahçesindeki beton sahayı, antrenman alanı olarak kullanıyor.

12 kişiden oluşan takım, 2014 yılında il ve bölge birinciliklerinin arından, Zonguldak'ta düzenlenen Okul Sporları Yıldız Erkekler Çim Hokey Turnuvası'nda Türkiye şampiyonluğunu elde etti. Kolej ve özel okulların çim hokeyi takımlarına karşı Zonguldak’ta kazanılan başarı, Yatağan ve Muğla’da büyük bir sevinç yaratırken, dönemin Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, okulu ziyaret ederek çim hokeyi sahası kurulması sözünü verdi.

Henüz çim hokey sahasına kavuşamadıklarını belirten Antrenör İmren, muhabirimize yaptığı açıklamada, 30-31 Mart 2015 tarihlerinde Muğla’da düzenlenecek olan il birinciliği müsabakaları için çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.

74 öğrencinin öğrenim gördüğü ortaokulunda, 8 as ve 4 yedek çim hokeyi oyuncusu bulmak için büyük bir çaba harcadıklarını belirten İmren, 3 yıllık bir çalışmanın ardından Türkiye’nin önde gelen çim hokeyi takımlarına kafa tutan bir takım oluşturduklarını belirterek, “Karşılaştığımız takımların birçoğunun antrenörü milli takımlarda görev yapmış isimlerdi. Oyuncuların bazıları ise lisanslı olarak bu sporu yapıyorlardı. Fakat inançlı çalışmalarımız neticesinde 2014 yılında Türkiye şampiyonu olduk” dedi.

Şampiyon takımın neredeyse tamamının mezun olması nedeniyle, altyapıdan yetiştirdikleri sporcuları takıma monte ettiklerini ifade eden İmren, “Bu yıl takımımızın tamamı, 5. ve 6. sınıf öğrencilerinden oluşuyor. Çim hokeyine yeni başlamalarına rağmen iddialılar ve önümüzdeki yıllar içerisinde iddialarının artacağını düşünüyorum. Çünkü bu yıl için fizik kapasiteleri yetersiz. Ama önümüzdeki yıllarda, ağabeylerini aratmayacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Takımın kurulduğu dönemde kendi imkanlarıyla temin ettikleri spor malzemeleri ile her türlü hava koşulunda beton sahada çim hokeyi müsabakalarına hazırlandıklarını fakat elde edilen başarıların ardından sadece ekipman desteği alabildiklerinin altını çizen İmren, “Maddi imkanlarımız biraz düzeldi. Başarımızdan dolayı, Türkiye Hokey Federasyonu'ndan hokey malzemeleri geldi. Aynı şekilde Yatağan Belediyesi de ihtiyaçlarımızı karşıladı. Tek sorunumuz olumsuz hava koşulları. Hava koşulları, bizim antrenmanlarımızı etkiliyor” ifadelerinde bulundu.

İmren, 2015 yılı Okul Sporları Yıldız Erkekler Çim Hokey Turnuvası için hazırlıklarının sürdüğünü söyleyerek, şöyle konuştu:

“Tüm bunlara rağmen antrenmanlarımızı yapmamız gerekiyor. Bir misyonumuz var. Türkiye şampiyonluğu misyonunu korumamız gerekiyor. Ben ve çocuklarımızın bunu yapması gerekiyor. Hava koşulları elverdiği sürece de çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

Okul Müdürü Hakan Karatop ise, Antrenör Mahmut İmren yönetimindeki çim hokeyi takımının başarılarıyla gurur duyduklarını ve aynı başarıyı bu yıl da tekrar ederek okullarının adlarını Türkiye’ye duyuracaklarına inançlarının tam olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2015, 18:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Miraç
Miraç - 6 yıl Önce

Bana ulasabilirmisinizzz 05365414447 acill

Miraç
Miraç - 6 yıl Önce

Bana ulasabilirmisinizzz 05365414447 acill

SIRADAKİ HABER

banner68