Gladyatörler Şehri, sonbaharda bir başka güzel

Yatağan ilçesindeki Stratonikeia Antik Kenti, 3 bin yıllık kalıntılar arasındaki son bahar manzarasıyla, ziyaretçilerini hayran bırakıyor

Gladyatörler Şehri, sonbaharda bir başka güzel
 Bölgedeki en büyük spor okulunu barındırması nedeniyle “Gladyatörler Şehir” olarak anılan Stratonikeia Antik Kenti, sonbaharda büründüğü renk çeşitliliğiyle kenti gezmeye gelen ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor.

Yatağan ilçesine bağlı Eskihisar Mahallesi’nde bulunan ve bu bugüne kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapan Stratonikeia Antik Kenti’nde bulunan çınar ve nar ağaçları, sonbaharın gelişiyle sarı ve kahverengiye büründü. Ağaçlardan düşen yaprakların, Arnavut kaldırımlı yollardaki görüntüsü dikkati çekiyor.

Dünyanın en büyük antik mermer kenti olma özelliği taşıdığı belirtilen kenti sonbaharda gezmeye gelenler, güzel vakit geçirme şansı yakalıyor. Kentin görüntüsüne kendini kaptıranlar, fotoğraf makineleriyle fotoğraf çekip, bu anları ölümsüzleştiriyor. Kente fotoğraf çektirmek için gelen nişanlı çift ve gelin-damatlar, kenti doğal fotoğraf stüdyosu gibi kullanıyor.

Berna KUŞ

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2017, 08:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56