22 Temmuz 2018 Pazar

Yatağan Termik Santrali’nde can telaşı

Köylülerin yardımını kabul etmeyen dede, devletin desteğini bekliyor

Yatağan ilçesinde, ailesinden ayrı yaşamaya başladıktan sonra hayatını kamyonetin kasasında sürdüren 80 yaşındaki Hüseyin Yılmaz, köylülerin yardımlarını kabul etmeyerek, devletin kendisine yardım elini uzatacağı günü bekliyor.

14 Şubat 2017 Salı 11:50
Bu haber 3670 kez okundu
Köylülerin yardımını kabul etmeyen dede, devletin desteğini bekliyor

 İlçe merkezine yaklaşık 25 kilometre uzaklıktaki Çamlıca Mahallesi’nde,  ailesinden ayrı yaşamaya başladıktan sonra yaklaşık 8 yıl önce yerleştiği dağlık alandaki kamyonet kasasında yaşamaya başlayan Yılmaz, tek başına yaşam mücadelesi veriyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın sağladığı destekle ayakta durmaya çalışan Yılmaz, kaldığı yerin çevresine ektiği tarım ürünleriyle karnını doyuruyor.

Zor şartlar altında hayatını idame ettirmeye çalıştığını belirten Yılmaz, muhabirimize yaptığı açıklamada, kimseye muhtaç olmamak adına elde ettiği mısır, soğan, arpa ve buğday tohumlarını çoğaltarak, kaldığı yerin çevresindeki araziye kendisine yetecek kadar ektiğini söyledi.

Yılmaz, kamyonet kasasından bozma barakada ebediyete ulaşacağı günü beklediğini kaydederek, “Bahçe falan yapmıyorum. Yalnızım. Bir kişinin yiyeceği ne olacak” dedi.

“Köylülerden yardım gelse almam. Sadece devletin yardımını kabul ederim” diyen Yılmaz, hayatının son günlerini sıcak bir evde geçirmek istediğini belirterek, “Devletin desteğini isterim. Bir evcağız isterim. Evimin burada olmasını isterdim. Şehirde yapamam” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV