‘Müzisyen imam hatip’, cumhurbaşkanlığına aday olduğunu açıkladı

Yatağan ilçesinde yaşayan, 2009 yılında imam hatiplikten emekli olduktan sonra bir barda sahne almasıyla gündeme gelen 59 yaşındaki Selim Yıldız, 2023 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nde “Aklıselim İttifakı” olarak aday olduğunu açıkladı.

‘Müzisyen imam hatip’, cumhurbaşkanlığına aday olduğunu açıkladı

Yatağan ilçesine bağlı Yeni Mahalle’de yaşayan evli ve 5 çocuk sahibi Selim Yıldız, renkli kişiliğiyle dikkatleri çekiyor. 2009 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan imam hatip olarak emekli olan ve daha sonra merakı olan müzikle ilgilenen Yıldız, daha önce Marmaris ilçesindeki bir barda sahne almasıyla tepki çekti. Emekli din adamının alkollü bir mekanda bağlama çalarak şarkı söylemesine tepki gösteren vatandaşlara rağmen sosyalleşmeye devam eden Yıldız, AK Parti’den belediye meclis üyesi adayı olarak siyasete de atıldı.

Yıldız, dünya görüşüne yakınlığı nedeniyle AK Parti’de siyasete başladığını belirterek, tepkilerden dolayı 2018’deki Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP’den cumhurbaşkanı adayı olmak için başvurduğunu fakat CHP’nin Muharrem İnce’yi aday göstermesiyle, ilk Muğlalı Cumhurbaşkanı olma hayalinin suya düştüğünü söyledi.

Bu zamana kadar yaptığı her şeyde ailesinin her zaman zaman kendisini desteklediğini belirten Yıldız, “Emekli olduktan sonra AK Parti’de siyasete başladım. Belediye meclisi üyesi adaylığımın ardından Doğruyol Partisi’nden milletvekili adayı oldum. Ayrıca DİSK’e bağlı Emekli-Sen üyesiyim. Emekli olduktan sonra da çeşitli mekanlarda sahne aldım ve buna devam ediyorum. Kendime ait güftelerim ve bestelerim var. Onları da değişik zamanlarda piyasaya sürme projelerim var” dedi.

Yıldız, cumhurbaşkanlığına adaylığını uzun zamandır düşündüğünü kaydederek, “Diyanet İşleri Başkanlığı, 2000 yılında beni Azerbaycan’da görevlendirdi. Orada bir yıl kaldım. O dönem, 9’uncu Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’in görevi sona ermişti. O sıra, merhum Bülent Ecevit’in cumhurbaşkanı olması gündeme geldi. Ama Ecevit’in üniversite mezunu olmaması nedeniyle cumhurbaşkanı adayı olamayacağı öğrenildi. 20 yıl kendi kendime dedim ki, ‘Türkiye’ye döndüğümde yarım kalan üniversite eğitimimi tamamlayacağım ve diplomamı alacağım ve cumhurbaşkanlığına aday olacağım.’ Türkiye’ye döndüm ve diplomamı aldım. Hala Manisa Celal Bayar Üniversitesi’ndeki eğitimim de devam ediyor” diye konuştu.

Türkiye’nin bütünleştirici bir cumhurbaşkanına ihtiyaç duyduğunu savunan Yıldız, şöyle konuştu:

“Son dönemlerde yönetenler nedeniyle ülkemizin ayrıştırıldığını ve içimiz bir kaos ortamının olduğunu gözlemledim. Bu düşmanlıklar ve ayrışmaların toparlanması gerektiğini düşündüm. Hep birlikte bir arada yaşama fikrini hedefleyerek aday oldum. 2018 yılında da adaydım. Henüz CHP Genel Merkezi’nde Muharrem İnce’nin adaylığı söz konusu değilken testten geçtim. ‘CHP içerisinden yeni bir aday çıkarsa, onun adına adaylıktan çekilir misin’ diye sordular. Ben de ‘Elbette feragat ederim’ dedim. Sonra Muharrem İnce’yi destekledim. Bugün itibarıyla adaylığımı hem buradan hem de sosyal medyadan açıklamış bulunmaktayım. Seçim hazırlıklarına devam edeceğim.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Selim YILDIZ
Selim YILDIZ - 8 ay Önce

Halkıma, milletime, türkiyeme kendimi adamış bulunuyorum. Bu halk, bu millet, bu güzel coğrafya hiç hak etmediği şekilde idare edilmeye çalışılıyor fakat yazık oluyor, daha önce yazık olmuştu bu güzelim ülkeye, ne olursunuz: BUNDAN SONRA DA YAZIK OLMASIN!...

SIRADAKİ HABER

banner68