Tekin: “Her şey Yatağanımız ve geleceğimiz için”

AK Parti Yatağan Başkanı Ali Tekin, bugüne kadar yaptıkları ve yapmayı planladıkları hizmetleri Yatağan Demeç Gazetesi’ne anlattı. Tekin, AK Parti Yatağan Belediye Başkan Adayı Mustafa Toksöz’ün her projesine kefil olduklarını ve hayata geçirilmesi için azami ölçüde gayret göstereceklerini söyledi.

Tekin: “Her şey Yatağanımız ve geleceğimiz için”

AK Parti Yatağan Başkanı Ali Tekin, bugüne kadar yaptıkları ve yapmayı planladıkları hizmetleri Yatağan Demeç Gazetesi’ne anlattı.

Burak Alper Kuş: AK Parti’deki geçmişinizden bahseder misiniz?

Ali Tekin: AK Parti Yatağan Teşkilatı’nda 2011-2013 yıllarında başkan yardımcılığı görevi yürüttükten sonra, 2014 yılında ki kongrede teşkilatımız bize ilçe başkanlığı görevine layık gördü. Daha sonra 2017 yılındaki kurultayımızda delegelerimizin ve teşkilatımızın teveccühüyle yeniden bu göreve layık görüldüm.

B.A.K: İlçe başkanlığına seçilirken neyi hedeflemiştiniz, hayalleriniz ve projeleriniz neydi?

A.T: İlk kongremde 3 vaadim vardı. Bunlar yeni devlet hastanesi, inşaatının çok az kısmı tamamlanan meslek yüksekokulunun inşaatının bitirilmesi ve Yatağan-Milas karayolunun tamamlanmayan kısmını tamamlamaktı. Siyasete girdiğimde de babamın bir öğüdü vardı, “Siyasete giriyorsan Yatağan’a hizmetin olsun” demişti. Ben de bu doğrultuda “Bismillah” diyerek yola çıktım. Göreve gelir gelmez de bu projelerimi hayata geçirmek için mesai harcadık. Yoğun çalışmalarımız neticesinde bazı sıkıntılı durumları da aşarak meslek yüksekokulunun inşaatını tamamladık ve açılışını yaptık. Hastanemizin inşaatı da devam ediyor. Buranın da yılsonunda tamamlanması planlanıyor. Milas karayolu ise dört şerit olarak hizmete açıldı. Yaz mevsiminde ise sıcak asfaltı dökülecek.

B.A.K: Görev sürenizde ne gibi hizmetlerin yapılmasına katkı sağladınız, hangi projelerin hayata geçirilmesi için çalışmalara başladınız?

A.T: 5 yıllık görev süremde Yatağanımızın en önemli ihtiyaçları doğrultusunda hizmetler yaptık. Başta Yatağan Meslek Yüksek Okulunu, Anadolu Sağlık Meslek Lisesini, 100 kişilik öğrenci pansiyonunu, SGK hizmet binasını, 112 Acil Servis İstasyonunu, ilçemizin simgesi ve Yatağan Belediyesi’nin logosunda yer alan Demir Köprü’yü hizmete açtık. Hastane, Kadıköy göleti ve Milas karayolundaki çalışmalar devam etmektedir. Enerji ve Telekom alt yapı çalışmalarında girişimlerde bulunarak Yatağanımıza yatırım yapılmasına katkı sağladık. Bunun yanı sıra ilçemize gençlik merkezi, öğrenci yurdu, Cumhuriyet Ortaokulunun yıkılarak yeniden yapılması, yeni bir lise ve ortaokul yapılması için çalışmalarımız sürüyor.

B.A.K: Yatağan ile ilgili hayalleriniz nedir?

A.T: Göreve geldiğim günden beri en büyük hayalim, Muğla’nın giriş kapısı olan ilçemizin sadece sanayi şehri olarak değil aynı zamanda bir turizm ve öğrenci kenti olmasını da sağlamaktı. Gençlik ve Spor Bakanımızın ilçemize yaptığı ziyareti sırasında kendisinden 1000 kişilik öğrenci yurdu sözünü aldık. Böylece okulumuzda okuyacak 2 bin 500 öğrencinin barınma sorununu da çözüme kavuşturacağız. İlçemizdeki tarihi kentlerin turizme kazandırılması noktasında GEKA’ya sunulan 2 projeyle 5,5 milyon liralık bir bütçenin ilçemize kazandırılmasını sağladık. Kültür ve Turizm Bakanımızın Stratonikeia Antik Kenti’ne gerçekleştirdiği ziyaret sırasında bakanımızla Yatağan’a yapılmasını çok arzu ettiğimiz  müze konusunu ele aldık. Sayın bakanımızdan Stratonikeia  ve Lagina için destek sözü aldık .Ayrıca ilçemizdeki antik kentlerin daha hızlı gün yüzüne çıkartılıp bölgemize gelen yerli ve yabancı ziyaretçiler açısından farkındalık yaratılması, kazı çalışmalarının artması ve buraların daha çok ziyaretçiyi misafir edebilmesi için gereken desteği sağlayarak önemli bir turizm destinasyonu haline getireceğiz. Ayrıca Bozüyük Mahallesi güzergahına yapmayı planladığımız büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evin birebir kopyasını yapıp müze haline getirilmesi ve çevresine yerleştireceğimiz otağ ve Yörük çadırları ile Yatağan’ı kültür turizminde marka şehir haline getirmeyi hedefliyoruz.

B.A.K: Mevcut belediyenin çalışmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

A.T: Yatağan Belediye başkanımız Sayın Hasan Haşmet Işık 20 yıl belediye başkanlığı görevini yürüttü. Kendisine Yatağanımıza yaptığı hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Birkaç projemizin hayata geçirilmesi noktasında Yatağan Belediyesi’nin katkılarını gördük. Biz de ilçe merkezinin yollarının yapımında ve çöp konteynırlarının tedarikinde yardımcı olduk. Belediye başkanı bütçesi doğrultusunda ilçemize hizmet etmeye çalışmıştır, kendisine bundan sonraki yaşamında başarılar dilerim.

B.A.K: 5 yıllık göreviniz süresince sizi en çok etkileyen konular ne oldu?

A.T: Bu süreçte bana ihtiyaç duydukları zamanlarda, sağlık sorunları ve eğitim süreçlerinde aileme yeteri kadar vakit ayıramadığım zamanlar oldu, destekleri ve anlayışları için onlara minnettarım. Söz konusu Yatağana hizmet olunca onlarda her zaman yanımda oldular. Birde ne yazık ki bu dönemde 15 Temmuz’daki hain darbe girişimini yaşadık. O gece ailemle vedalaşarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı yalnız bırakmamak ve desteklemek için Marmaris’e hareket ettik.. Ülkemizin can damarlarına sızan hainlerin vatandaşımızın canına kastetmesini asla unutamayacağım. Allah’tan tek temennim bir daha böyle acılar yaşamamaktır. Devletimiz terör ve teröristlerle olan mücadelesine kararlılıkla devam etmektedir.

B.A.K: Yaklaşan seçim öncesinde neler söylemek istersiniz?

A.T: 31 Mart günü yapılacak yerel seçimlere, MHP ile kurduğumuz Cumhur İttifakıyla gidiyoruz. İttifakımızın Yatağan Belediye Başkan Adayı Mustafa Toksöz ile çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. MHP İlçe Teşkilatıyla iyi bir birliktelik kurduk ve bu doğrultuda başarılı bir çalışma süreci geçirdiğimizi düşünüyorum. Vatandaşlarımızın Mustafa Toksöz’e büyük ilgi ve alakası var. Bu da bizleri çok mutlu ediyor. Mustafa Toksöz’ün hayata geçirmek istediği İnönü Bulvarı, hükümet konağı, adliye sarayı, emniyet ve milli eğitim müdürlüğü, futbol sahası ve spor kompleksleri, TOKİ, Kayırlı Köprüsü, her mahalleye halı saha ve düğün salonu, organize sanayi bölgesi, çok amaçlı fuar alanı, hastanedeki fizik tedavi ve diyaliz merkezi gibi projelerin hayata geçirilmesi için elimizden gelen desteği sağlayacağız. Adayımızın arkasındayız. Vatandaşlarımızın da hizmet için adayımızı desteklemelerini bekliyorum. Ayrıca eski il başkanımız ve milletvekilimiz şimdi Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Mehmet Nil Hıdır’ın da Yatağanımız için çok önemli projeleri var. Bu projelerin hayata geçmesi için vatandaşlarımızdan büyükşehir belediye başkan adayımıza da desteklerini istiyorum. Bundan sonra takdir vatandaşlarımızındır.

B.A.K: Son olarak söylemek istedikleriniz nelerdir?

A.T: Hizmet için çıktığımız yolda bize olan inancını her fırsatta dile getiren başta vatandaşlarımıza, bizim en büyük destekçimiz olan ailelerimize, Yatağanımıza yaptığımız hizmetlerde en büyük destekçimiz olan eski milletvekillerimiz Nihat Öztürk ve Hasan Özyer’e, mevcut milletvekillerimiz Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan’a, İl Başkanımız Kadem Mete’ye ve ilçe teşkilatımıza teşekkürü borç bilirim. 31 Mart seçimlerinin, ülkemize, Muğla ve Yatağanımıza hayırlar getirmesini temenni eder sevgi ve saygılarımı sunarım…

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95