15 Ağustos 2018 Çarşamba

Yatağan Termik Santrali’nde can telaşı

Yatağan İlçe Başkanları ile Referandum Röportajları…

Demeç Gazetesi olarak hazırlanan ve her parti için aynı sayıdaki sorularla, İlçemizde parti teşkilatları olan İlçe Başkanlarına sorularak, hepsinin görüşlerini kamuoyuna yansıtmak amacıyla, iktidar partisinden başlayarak her sayıda bir parti örgütünün görüşleri okuyucularımıza sunulacaktır… Bize röportaj veren İlçe Başkanlarımıza teşekkür eder, tüm çalışmalarında başarılar dileriz…

11 Mart 2017 Cumartesi 15:46
Bu haber 2582 kez okundu
Yatağan İlçe Başkanları ile Referandum Röportajları…
 1-) Sayın Yatağan CHP İlçe Başkanı Kamil GENEK: Son Yerel Seçim ve son Milletvekili Genel Seçimlerinde partiniz tüm Yatağan’da yüzde/ kaç oy almıştı?
Kamil Genek: “Partimiz CHP, son seçimde Yatağan genelinde % 47 oranında oy almıştı…
2-) Bu referandum hiçbir partinin aday seçimi değil, sadece “EVET” ve “HAYIR” tercihi yapılan bir oylama olacak… Bu referandumdan ilçemizde kaç EVET ve kaç HAYIR oyu çıkabileceğini tahmin ediyorsunuz?
K.G. : “İlçemizde referandum sonucunun, % 70 oranında HAYIR çıkacağını düşünüyorum…”
3-) Referandum boyunca nasıl bir çalışma yapacaksınız? Görev vereceğiniz ekip listeleri, çalışma takvimi ve sloganlar teşkilatınızca hazırlandı mı?
K.G. : “CHP ekibimiz referanduma hazırdır… İki aylık süreçte halkımızın neden HAYIR demesi gerektiğini her yerde anlatacağız…”
4-) Referandum sırasında sandık ve seçmen güvenliğini sağlamak için gerekli tedbirlerin alındığına inanıyor musunuz? Sizin bu konuda özel bir isteğiniz var mı?
K.G. : “Bugüne kadar Yatağan İlçemizde bir sorun yaşamadık, 16 Nisan’da da yaşayacağımızı düşünmüyorum, örgüt olarak bu konuda özel bir isteğimiz de yoktur…”
5-) Sizce İlçemizde referanduma katılma oranı yüzde/ kaç dolayında olacaktır? Halkın sandığa gelmeme gibi bir lüksü olduğunu düşünüyor musunuz?
K.G. : “Bence halkımızın referanduma katılımı % 90’ı geçer… Her seçmen sandığa gelirse, gerçek vatandaşlık görevini yapmış olur…”
6-) Bazı parti liderleri, bu kısmî Anayasa değişikliğinin bir ‘REJİM’ değişikliği olduğunu söylüyorlar… Bu konuda sizin görüşleriniz nedir?
K.G. : “Bu bir rejim değişikliği isteğidir!.. Cumhuriyete sahip çıkmak isteyen herkesin sandığa gidip, orada HAYIR oyu vermesi gerektiğini düşünüyorum…”
7-) Referandumda EVET veya HAYIR tercihi kazandığında, bunun siyasi sonuçları sizce neler olacaktır?
K.G. : “İlçemiz zaten ekonomik yönden çok kötü durumdadır!.. Eğer buradan EVET oyu çıkarsa, ülke siyasi ve ekonomik olarak bir açmaza girecektir!..”
8-) Sizce “Partili Cumhurbaşkanı” olması, görevi sırasında bazı problemlerin çıkmasına sebep olabilir mi? Bunun yararlı ve zararlı yönleri sizce nelerdir? K.G. : “Bizce asla partili Cumhurbaşkanı olmaz, Cumhurbaşkanı tarafsız ve herkesin saygı duyması gereken bir konumda olmalıdır…”
9-) Bu referandum sonucunda ortaya bir “Erken Seçim” ihtimali çıkabilir mi?
K.G. : “Bence her iki ihtimal sonucunda da ufukta bir Erken Seçim gözükmektedir…”
10-) Referandum kampanya çalışmaları sırasında, kadınların ve genç seçmenlerin bu sonuçlara ne derece etkisi olacaktır?
K.G. : “Yatağan İlçemiz demokratik yapısını kadınlarımıza ve gençlerimize borçludur!.. Ben bu referandumda da aynı hassasiyeti göstereceklerine yürekten inanıyorum…”
11-) Çalışmalarınız boyunca, parti büyüklerinizden İlçemizi ziyarete geleceklerin isimleri belli oldu mu? Bunlar salon toplantıları mı, yoksa meydan mitingleri mi yapacaklar?
K.G. : “Mesele parti meselesi değil, ülke meselesidir… Bizler tek başımıza bir hiçiz… Sivil Toplum Örgütlerimiz ve Sendikalarımızla ortak çalışmalar yapmaktayız…”
12-) Referandum çalışmaları sırasında, partilerin eşit koşullarda propaganda yapabileceğine inanıyor musunuz? Sizin bu konuda bazı şikâyetleriniz var mı?
K.G. : “Eşit şartlarda yarışılmadığı zaten görülmektedir… Sıkıntılar en aza indirilerek çalışmalarımız sürdürülecektir…”
13-) Bu referandumda, sizce hangi sonucun çıkması ülke yararına olacaktır?
K.G. : “Tabii ki HAYIR çıkması ülkemiz yararına olacaktır… Keşke buna zaman harcanmasaydı, bizim ülke insanımız için yapacak çok daha önemli işlerimiz vardı çünkü…”
14-) Partinizin kararına rağmen, üyelerinizden fireler olabileceğini düşünüyor musunuz? Son olarak, Yatağan halkına ve partililerinize bir mesajınız olacak mı?
K.G. : “Bizde fire olmayacaktır… Aldığımız bilgilere göre AKP seçmeninden de Hayır oyu verecekler gün geçtikçe artmaktadır… Gazeteniz olarak bize de sayfalarınızda yer verdiğiniz için, Yerel Basınımıza şükranlarımı sunuyor, hayırlı günler diliyorum…”
Ben de bu röportajıma zaman ayırdığınız için, Gazetemiz Demeç adına çok teşekkür ederim…
Sakin Koşar

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV