50 milyon liralık dev yatırımda sona yaklaşıldı

Yatağan Devlet Hastanesi inşaatında inceleme yapan Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek ve Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, çalışmaların ara vermeksizin sürdüğünü ve bu sayede inşaatın belirtilen süreden de kısa bir sürede tamamlanabileceğini söylediler.

50 milyon liralık dev yatırımda sona yaklaşıldı

Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, beraberinde Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Bülent Gökkuş ile Yatağan’a yapılan dev yatırımın inşaatında incelemelerde bulundu.

İnşaat alanına gelen heyet, yaklaşık 50 milyon liraya yüklenici firmayla sözleşmesi yapılan ve inşaatı süren 100 yataklı devlet hastanesinde incelemelerde bulundu. Yüklenici firmanın yetkililerinden bilgi alan heyet, daha sonra muhabirimize açıklamalarda bulundu.

“150 yatağa kadar kapasitesini artırabilmemiz mümkün”

Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, burada yaptığı açıklamada, “Yatağanımıza yapımı süren yeni hastanenin inşaatı yaklaşık 1 yıldır sürüyor. Kaba inşaatı bitirdiler. Normalde mayıs ayında bitmesi planlanıyor. Ama firma yetkililerinden aldığımız bilgi dahilinde inşallah mart gibi teslim edilmiş gibi olacak. Hastanemiz 100 yataklı ama 150 yatağa kadar kapasitesini artırabilmemiz mümkün. Firmamız teşekkür ediyorum, gayet güzel, takviminde ve planladığı şekilde işlerini devam ettiriyorlar. Belediye Başkanı Mustafa Toksöz ve AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin’e de çok teşekkür ediyorum. Kendileri süreci dikkatli takip ediyorlar. Ekip ruhu içerisinde çok güzel bir iş çıkardık. İnşallah birkaç ay sonra da buranın açılışını hep birlikte göreceğiz. Bölge milletvekillerimize, valimize, sağlık bakanımıza ve cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum. Hastanemizin, yaklaşık 50 milyon lira gibi bir maliyeti söz konusu. Kendileri bunu Yatağan’a sağladılar. O yüzden çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“İşlerini gayet sağlam bir şekilde yaptıklarını gözlemledik”

Belediye Başkanı Mustafa Toksöz de, “Yatağanımızın mevcut hastanesi, 1960’lı yılların sonlarında yapılmıştı. Uzunca bir süre ilavelerle hastanemiz büyütülmeye çalışılmış ama şuan ki koşullara elvermiyor. Bunun için hükümetimiz tarafından büyük bir yatırım başlatıldı. Yüklenici firmaya teşekkür ediyoruz. İşlerini gayet sağlam bir şekilde yaptıklarını gözlemledik. Onlardan dileğimiz, sürecin biraz daha kısaltılması oldu. Sağ olsunlar, inşaatı belirtilen sürecin öncesinde tamamlayacaklarını söylediler. Bunda Kaymakamımız Hayrettin Çiçek’e, AK Parti İlçe Başkanımız Ali Tekin’e, Başhekimimiz Dr. Bülent Gökkuş’un büyük emeği geçti. Bizler de sürece dahil olduk ve hastanenin Yatağan’a kazandırılmasında elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Ben cumhurbaşkanımız başta olmak üzere sağlık bakanımız ve bölge milletvekillerimiz ve il başkanımız olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yeni hastaneyle doktor sayısı da artacak

AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin ise, “Hastane inşaatının işçilik olarak çok iyi gitmesi bizleri çok mutlu etti. Ayrıca inşaatın belirtilen süre öncesinde tamamlanacak olması bizleri ayrıca mutlu etti. Mevcut hastanemiz fiziki şartları elverişli değildi. Ayrıca doktor sayımız da bazı branşlarda yeterli değil. Hastanemiz, inşaatın tamamlanmasıyla eksik branşları tamamlayıp daha iyi bir binada halkımıza hizmet verecek. Ben de bütün emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68