Bağımlılıkla Mücadele Değerlendirme Toplantısı yapıldı

Yatağan ilçesinde, Yatağan Kaymakam Vekili Fethi Özdemir başkanlığında, Bağımlılıkla Mücadele Değerlendirme Toplantısı yapıldı.

Bağımlılıkla Mücadele Değerlendirme Toplantısı yapıldı

Madde bağımlılığı ile mücadele kapsamında 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen, ayrıca ilçelerde de yapılması talimatlandırılan Bağımlılıkla Mücadele Değerlendirme Toplantısı Yatağan' da Yatağan Kaymakam Vekili Vali Yardımcısı Fethi Özdemir başkanlığında yapıldı.

Özdemir’in yanı sıra toplantıya Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Hasan Ceyhun, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Madde bağımlılığının önlenmesi ve madde bağımlılarının rehabilitasyonuna yönelik kamu kurumları, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve diğer paydaşların işbirliği ile bağımlılığının yaygınlaşmasını önlemek için yapılan çalışmaların ele alındığı toplantıda İlçe Sağlık Müdürü Dr. Fırat Yazıcı tarafından sunum gerçekleştirildi.

Yapılan sunumda ve akabinde kurumların temsilcileri tarafından; metruk binaların tespiti, yıkımı ve ıslahına yönelik yürütülen iş ve işlemlerin değerlendirilmesi, uyuşturucu kullanımı ve satışı açısından riskli olan park ve rekreasyon alanlarına güvenlik kamera sistemlerinin kurulması ile cadde, sokak, park ve rekreasyon alanlarının yeterince aydınlatılmasına yönelik çalışmaların gözden geçirilmesi, okul çevrelerinde güvenliğin arttırılması, özellikle okul çevrelerinde öğrencilerin uğrak yeri olması muhtemel görülen kafe, internet kafe vb. yerlerin denetlenmesine yönelik çalışmaların kontrol edilmesi, muhtemel uyuşturucu maddeler hakkında okul yöneticileri, öğretmenler, okul aile birliği üyeleri ile ailelere yönelik bilgilendirme faaliyetlerin gözden geçirilmesi ve madde bağımlılığı ile mücadele konusunda başta kurumlar olmak üzere STK’lar ile işbirliğinin ele alınması konuları değerlendirildi.

İlçe genelinde uyuşturucu arzının engellenmesine ilişkin bir önceki yıl yapılan çalışmalar ve gelinen nokta ile değinilen konulara ilişkin alınan ve alınacak tedbirlerin gözden geçirilmesinin ardından toplantı sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90