Hastalar artık hastane hastaneye gezmeyecek

Yatağan Devlet Hastanesi Üroloji Polikliniğine kazandırılan son teknoloji “Plazmakinetik TUR Seti”yle artık kapalı prostat ile idrar kesesi tümörü ameliyatları Yatağan’da yapılabilecek.

Hastalar artık hastane hastaneye gezmeyecek
Yatağan Devlet Hastanesi’nin uzman sayısının yanında uzman doktorların kullandığı ekipmanların da sayısı giderek artıyor. Hastaların Yatağan’daki hastanede tedavilerini olabilmesi için yapılan çalışmalar kapsamında, ekipman parkuruna yenileri ekleniyor.

Bugüne kadar kapalı prostat ve idrar kesesi tümörü ameliyatlarının yapılamadığı Yatağan Devlet Hastanesi’nde, hastane başhekimliği ve müdürlüğünün girişimleriyle Plazmakinetik TUR Seti kazandırıldı. Bu sayede, Yatağanlıları çevre hastanelere olan muhtaciyeti de ortadan kalkmış oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Başhekim Uzm. Dr. Bülent Gökkuş, “Hastanemize son model TUR cihazı alınmasından dolayı son derece mutluyuz. Artık ürolojik ameliyatlar için hastalarımızın başka hastanelere gitmelerine gerek kalmamıştır. Bu konuda bize destek olan İl Sağlık Müdürlüğümüze çok teşekkür ederiz” dedi.

Üroloji Uzmanı Dr. Kaan Yıldırım ise, 5 yıldır Yatağan’da görev yaptığını ve bu cihazın ilk defa hastanelerinde kullanılmaya başlandığını söyledi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2018, 10:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER