Hayırseverden hastaneye EMG cihazı

Yatağan Devlet Hastanesi’ne, adını açıklamak istemeyen bir hayırsever tarafından bağışlanan EMG cihazıyla, kas ve sinir hastaları çevre il ve ilçelere gitmekten kurtuldu.

Hayırseverden hastaneye EMG cihazı

Yatağan Devlet Hastanesi’nin yeni hizmet binasının inşaatı sürerken mevcut hastanenin daha iyi hizmet verebilmesi için hayırseverlerin desteği sürüyor.

Son olarak adını açıklamak istemeyen bir hayırsever tarafından bağışla, hastanenin önemli eksikliklerinden biri olan Elektromiyografi (EMG) cihazı hastaneye kazandırıldı.

Vücuttaki sinirlerin ve kasların elektriksel yöntemlerle inceleyen EMG cihazı hakkında bilgi veren Yatağan Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Bülent Gökkuş, “Hastayı fazla rahatsız etmeyecek şiddette doğrusal elektrik akımı kullanılarak, sinirlerin elektrik iletme fonksiyonları ölçülür. Bunun için, parmaklara ve sinirlerin üzerindeki cilt bölgelerine düşük şiddette elektrik akımı uygulanır ve sinirin veya cildin başka bir yerinden bu akım bilgisayarlı aletlerle toplanarak ölçüm yapılır. Böylece sinirin sağlıklı fonksiyon yapıp yapmadığı anlaşılır” dedi.

Gökkuş, hayırsever vatandaşın 60 bin lira değerindeki EMG cihazının yanı sıra cerrahi ekipmanlar da bağışlayarak hastaneye önemli katkılar sağladığını belirterek, hayırsever vatandaşa teşekkür etti.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa koca
Mustafa koca - 12 ay Önce

Allah razı olsun

SIRADAKİ HABER

banner56