Kavaklıdere’ye “Sağlıklı Yaşam Birimi” açıldı

Kavaklıdere Devlet Hastanesi’nin “Sağlıklı Yaşam Birimi” düzenlenen törenle açıldı.

Kavaklıdere’ye “Sağlıklı Yaşam Birimi” açıldı
 Kavaklıdere ilçesindeki devlet hastanesi bünyesinde kurulan “Sağlıklı Yaşam Birimi” için açılış töreni düzenlendi. Şiddetli yağmur nedeniyle salonda gerçekleştirilen törenin ardından, Kavaklıdere Belediye Meydanı’ndaki “Sağlıklı Yaşam Birimi” hizmete girdi.

Açılışa, Kavaklıdere Kaymakam Vekili Hayrettin Çiçek, AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Kavaklıdere Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Bahadır Dede, insan merkezli yaklaşımla sağlığı en üst düzeyde korumak, sağlık sorunlarına zamanında, uygun ve etkili çözümleri sunmak, sağlıklı hayat tarzının benimsendiği ve herkesin sağlık hakkında kolayca eriştiği bir Kavaklıdere sloganıyla yola çıktıklarını söyledi.

Açılışı yapılan birimde, obezite ve sağlıklı beslenme danışmanlığı, hareketli yaşam ve spor, psikolojik danışmanlık, sosyal hizmetler danışmanlığı, kanser erken teşhis taramaları, gebe bilgilendirme eğitimleri, çocuk ve gençlerin gelişimine yönelik eğitimler ve halkın sağlığını korumaya ve desteklemeye yönelik her türlü eğitim ve hizmetlerin ücretsiz verileceğini kaydeden Dede, “Birimimizde ilk etapta hemşire ve diyetisyenin görev yapması planlanmaktadır. İhtiyaç ve talep doğrultusunda psikolog haftanın belirli günlerinde görev yapması öngörülmüştür. Diyetisyenimiz vatandaşların vücut analizlerine bakarak kişinin beslenme alışkanlıklarını sorgulayacak, diyetini düzenleyecek ve hareketli yaşam önerilerinde bulunup, sağlıklı bir şekilde kilo vermesini sağlayacaktır” diye konuştu.

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir ise, bu zamana kadar sağlık hizmetlerinde istedikleri noktaya gelemediklerini fakat bundan sonra en çok önem verecekleri konuların başında sağlık hizmetleri olacağını söyledi.

Konuşmanın ardından “Sağlıklı Yaşam Birimi”nin açılmasında emeği geçenlere plaket verildi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2018, 07:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER