Tekin, maske fiyatlarının artış sebebini açıkladı

Türk Eczacılar Birliği 32. Bölge Muğla Eczacı Odası Başkanı Kadir Serkan Tekin, eczanelerin daha önce 50 kuruşa tedarik ettiği maskelerin şubat ayından itibaren 5 ile 7 kat zamlanmış fiyatlarla tedarik ettiğini açıkladı.

Tekin, maske fiyatlarının artış sebebini açıkladı

Türk Eczacılar Birliği 32. Bölge Muğla Eczacı Odası Başkanı Kadir Serkan Tekin, gündeme dair iki önemli açıklama yaptı.

Tekin, açıklamasına, maske fiyatlarındaki artıştan dolayı eczanelerin gündeme gelmesine değinerek başladı.

Bazı yöneticilerin pandemide eczacılardan bahsetmemesinden ve eczacılar ile eczane çalışanlarına gerekli önemin verilmediğini üzülerek gördüklerini belirten Tekin, “Maalesef eczacılarımızın, doktorlar tarafından teşhis konduktan sonra; tedavinin en önemli aşaması olan, ‘ilaç tedariki’ ile değil de maske fiyatları ile anılıyor olması hepimizi derinden üzmektedir. Eczanelerin 2 ay önce 50 kuruş seviyesinde alıp yeri geldiğinde ücret almadan veya 0,75 kuruşa 1 liraya sattığımız o maskeleri bu olayla birlikte, şubat ayından itibaren 5 ila 7 kat fiyat artışıyla ürünleri tedarik ettikleri net bir şekilde tutanaklarda bile yer almışken aradaki tedarikçi ve üreticilerin çok daha kolay denetlenebileceği açık şekilde ortadadır. Tutanaktaki toplam 100 adet maskenin en fazla 300-500 TL tutar ile verildiği belli iken, bu ortamda iki meslektaşımızın afişe edilmesi, yine bu iki meslektaşımızın sosyal medyada adeta linç edilircesine söylemlerde bulunulması bizleri derinden üzmüştür. Bunları yapanlar unutmasın ki gelecekte eczanelere ihtiyaçları olduğunda bizler yine görevinin başında onlara ve tüm insanlara hizmet ediyor olacağız” diye konuştu.

Tekin, açıklamasını, “Evinizde kalın” sloganıyla devam ederek, “Cumhurbaşkanımızın da açıkladığı üzere, ‘iller arası zorunluluk halleri dışında yasaklanan seyahat’i acilen bölgenin durumuna ve coğrafi yapısına göre ‘ilçeler arası kısıtlamaya’ dönüştürelim. Daha güzel günler görmek için Muğla’mıza gelecek olan vatandaşlarımız. Bu süreç bir tatil değil. İmkanlarımız nüfus artışını kaldıramayabilir. O yüzden Muğla’ya gelmeyin, gelmiş olanlar başka ilçelere geçiş yapmayın. Evinizde kalın. Bu illet, eğer dikkatli olursak en kısa zamanda başımızdan gidecek ve yine en kısa zamanda Marmaris’in yeşilini, Bodrum’un mavisini, Ören’in sahillerine, Fethiye’nin koylarını hep beraber göreceğiz. Sağlıklı günlerde inşallah” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90