Yatağan, aşılamadaki başarısıyla göz dolduruyor!

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) ile mücadeledeki en önemli faktör olan aşılamada, Yatağan ilçesi bir şehri geride bıraktığı gibi, birçok ülkeyi de geride bıraktı. Yatağan, bu hızla devam ettiği takdirde, yüzde 100’ünün aşılandığı ilk yer olabilir.

Yatağan, aşılamadaki başarısıyla göz dolduruyor!

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve bir dönem Yatağan ilçesinde de etkili olan yeni tip koronavirüs (Kovid-19), Yatağan Kaymakamlığının yürüttüğü pandemi kuralları denetimleri ve devamında gelen aşılama sürecindeki başarısıyla Yatağan’da kontrol altına alındı.

Yatağan’daki vaka sayılarının düşüşündeki en büyük etkenlerden biri de, ilçedeki aşılama oranın yüksekliğinden kaynaklandığı düşünülüyor. Yüzde 80’inin en az bir doz aşı olduğu Yatağan’ın bu oranı, birçok şehri ve ülkeyi geride bıraktı.

Öte yandan, ilçede bu güne de 50 bin doz aşı yapıldığı öğrenilirken, Yatağan bu rakamla, Paraguay, Çad, Moritanya, Burkina Faso, Demokratik Kongo Cumhuriyeti gibi bazı ülkeleri geride bırakmayı başardı.

Özellikle İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin yürüttüğü aşılama etkinlikleri ve özverili çalışmalarıyla, Yatağan’ın kısa süre içerisinde yüzde 100’ünün aşılandığı ilk yer olması hedefleniyor.

Ayrıca, kaymakamlığın pandemi denetimleri ve aşılama çalışmaları ilçede aralıksız sürüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96