Yatağan Devlet Hastanesi’nde 3 ayda 38 diz ameliyatı

Yatağan Devlet Hastanesi’nde, 3 ay içerisinde 21 kapalı diz ameliyatı, 14 açık diz ameliyatı ve 3 ön çapraz bağ tamiri ameliyatı gerçekleştirildiği bildirildi.

Yatağan Devlet Hastanesi’nde 3 ayda 38 diz ameliyatı
 Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Opr. Dr. Mustafa Eroğlu ile Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Nima Remzi’nin Yatağan Devlet Hastanesi’ne atanmasının ardından Yatağanlıların, diz ameliyatı için çevre il ve ilçelere gitmesine gerek kalmadı. Yatağan Devlet Hastanesi’nde 14 Ocak’tan beri yapılan diz ameliyatıyla, 38 hastanın sağlığına kavuştuğu açıklandı.

14 Ocak’tan bugüne kadar 21 kapalı diz ameliyatı, 14 açık diz ameliyatı ve 3 ön çapraz bağ tamiri ameliyatı gerçekleştirdiklerini kaydeden Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Opr. Dr. Mustafa Eroğlu, “Yapılan 38 adet diz ameliyatının hepsi son derece başarılı oldu ve tüm hastalar ameliyatı takip eden gün içerisinde yürüdüler. Kapalı diz ameliyatı yapılan (artroskopi) hastalar ameliyatın ertesi günü yürüyerek hastaneden taburcu edilirken, ön çapraz bağ tamiri yapılan hastalar 2. gün, diz protezi yapılan hastalar ise ameliyattan sonra 4. gün yürüyerek taburcu edildiler. Yatağan Devlet Hastanesi’nde her türlü diz ameliyatının yapılabilmesi için gerekli olan alt yapı bulunmaktadır” şeklinde konuştu.

Her iki diz ekleminde patella çıkığı olan ve bu nedenle her iki diz ekleminden artroskopi ameliyatı olan Ayşe Naz Gültekin’in bir gün içerisinde yürür hale geldiğini ve hastanın 15 gün içerisinde tamamen normal hayatına döneceğini ifade eden Eroğlu, diz protezi yapılan hastaların ertesi günü, gün boyunca doktor gözetiminde yürür hale geldikten sonra taburdu edildiğini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2015, 18:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
ALİ RIZA AKDENİZ AĞAÇLIHÖYÜK
ALİ RIZA AKDENİZ AĞAÇLIHÖYÜK - 6 yıl Önce

MART AYINDA DİLİMDEN AMELİYAT YAPAN SAYIN DR MUSTAFA EROĞLUNA SOSUZ TEŞEKÜR EDERİM

Sevil Gulgec
Sevil Gulgec - 6 yıl Önce

Bag kopugu ve meniskus ameliyatimi yapti.sonsuz tesekkurlerimi sunuyorum.cok guzel bir operasyon gecirdim.gulen yuzun hic solmasin hocam.

METİN UYSAL
METİN UYSAL @Sevil Gulgec - 4 yıl Önce

öncelikle geçmiş olsun. benimde ön çapraz bağım kopuk amaliyat olmam şart ama çok kararsızım dokto konusunda. doktorunuz konusunda ve amaliyat sonrası süreç hakkında bilgi verirmisiniz.şimdiden teşekürederim. metinuy@hotmail.com adresinden de ulaşabilirsiniz.

Seyfettin Taş
Seyfettin Taş - 5 yıl Önce

Dr.Mustafa beye ayak başparmaklarımdan hareketimi engelleyen kireçlenmelerden amaliyat oldum.Çok memnunun.teşekür ederim

SIRADAKİ HABER

banner90