YATAĞAN’DA BAĞIMLILIKLA MÜCADELE ÇALIŞTAYI

 Muğla’nın Yatağan İlçesinde, Yatağan Kaymakamlığı koordinasyonunda İlçe Sağlık Müdürlüğü ve diğer kurumların iş birliği ile ‘Ben olsaydım’ temalı, bağımlılıkla mücadele çalıştayı düzenlendi.

YATAĞAN’DA BAĞIMLILIKLA MÜCADELE ÇALIŞTAYI

Geçtiğimiz salı günü Halk eğitim Merkezi Toplantı Salonunda başlayıp Çarşamba günü sona eren çalıştay, Yatağan İlçesinde, Yatağan Kaymakamlığı, İlçe Sağlık müdürlüğünün sekretaryası öncülüğünde yapıldı.

Çalıştaya, Yatağan İlçe Müftülüğü, Yatağan Devlet Hastanesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Tarım Müdürlüğü, Adliye, Yatağan Meslek Yüksek Okulu, Yatağan Belediyesi, Sosyal Hizmetler Merkezi ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Merkezinden seçilen katılımcılar ve çok sayıda ebeveyn ve vatandaş katıldı.

‘Ben olsaydım’ teması adı altında, bağımlılıkla mücadele için yapılan çalıştay 2 gün devam etti. Çalıştaya Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü ve ilgili kurumların daire amirleri de iştirak etti. Çalıştayda, tütün bağımlılığı, alkol bağımlılığı, uyuşturucu bağımlılığı, davranışsal bağımlılıklar, bağımlılık ve kadın, bağımlılık ve gençlik olmak üzere çok sayıda bağımlılığı kapsayan konular ayrı ayrı ele alındı.

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER