Yatağan'da domuz gribi vakası: 1 ölü

Yatağan'da, yüksek ateş ve halsizlik şikayetiyle tedavi altına alınan, daha sonra da İzmir’e sevk edilen Rasim Kaya, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Yatağan'da domuz gribi vakası: 1 ölü
Yatağan’a bağlı Kavak Mahallesi’nde rahatsızlanan Rasim Kaya (58), 4 Mart 2015 tarihinde, yüksek ateş ve halsizlik şikâyetiyle Yatağan Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Hastanenin kulak burun boğaz servisinde tedavi gören hasta, daha sonra aynı hastanenin göğüs hastalıkları servisinde tedavi gördü. Hasta, Yatağan’daki tedavisinin ardından domuz gribi (H1N1) şüphesiyle İzmir’deki özel bir hastaneye sevk edildi.
Burada tedaviye alınan ve 20 Mart 2015 tarihinde domuz gribi teşhisi konan Kaya, 24 Mart 2015 tarihinde saat 19.00 sıralarında yaşamını yitirdi.
Muğla İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, muhabirimize yaptığı açıklamada, Kaya’nın ölümünü doğruladı. Hastanın, ilk önce Yatağan Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındığını kaydeden Tekin, “Viral enfeksiyona bağlı olarak yüksek ateş ve halsizlikle Yatağan Devlet Hastanesi’ne gelen hasta, buradaki tedavisinin ardından İzmir’deki özel bir hastaneye sevk edildi. Hastanenin başhekiminden edindiğimiz bilgiye göre, tedavisi süren R.K., dün saat 19.00 sıralarında yaşamını yitirdi. Merhuma Allah’tan rahmet diliyorum” şeklinde konuştu.
Domuz gribinin, diğer viral enfeksiyonlardan her hangi bir farkının olmadığını belirten Tekin, şöyle konuştu:
“Her yıl gripten çok sayıda ölümler gerçekleşiyor. Kanser tedavisi gören veya kronik rahatsızlığı bulunan hastaların, bağışıklık sisteminin çökmesi nedeniyle, viral enfeksiyonlarla ölebiliyor. Bu nedenle, vatandaşlarımız bol sıvı tüketerek, bol miktarda vitamin alarak ve spor yaparak kendilerini domuz gribi veya diğer viral enfeksiyonlardan kendilerini koruyabilir.”
Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2015, 15:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68