Yatağanlılar sağlık için yürüdü

Yatağan ilçesindeki kurum çalışanları, “10 Mayıs Dünya Sağlık İçin Hareket Et Günü” etkinlikleri kapsamında ilçe merkezinde yürüdü.

Yatağanlılar sağlık için yürüdü
10 Mayıs Dünya Sağlık İçin Hareket Et Günü etkinlikleri çerçevesinde, Yatağan Kaymakamlığı öncülüğünde ilçedeki kurum personelleri yürüyüş gerçekleştirdi.

Hükümet konağı önünde toplanan gruba, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Bilgiç, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Engin Ocak, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile kurum personelleri katıldı.

Hükümet konağından İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne yürüyen grup, daha sonra görev yerlerine döndü.

Yürüyüşün ardından muhabirimize açıklama yapan Kaymakam Hayrettin Çiçek, “Sağlık Bakanlığımız birkaç yıldır Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü etkinliği düzenliyor. Yatağan’da da geniş katılımlı bir yürüyüş icra edildi. Yürüyüşe katılan ve yürüyüşün sağlıklı yaşamın bir parçası olduğuna inananları tebrik ediyorum. Bugün yapılan etkinlik Dünya Sağlık İçin Hareket Et Günü' için düzenlenmiş olabilir. Fakat halkımızın teveccüh göstermesiyle zaman zaman da düzenlenebilir” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2018, 09:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER