Yatağanlılara “tüp bebek” yöntemini anlattı

Yatağan Belediyesi ve Acıbadem Bodrum Hastanesi işbirliğiyle Yatağan’da “Tüp Bebek Tedavisinde Güncel Yöntemler” konulu seminer düzenlendi.

Yatağanlılara “tüp bebek” yöntemini anlattı
 Yatağan Belediyesi ve Acıbadem Bodrum Hastanesi işbirliğiyle, Yatağan Belediyesi Toplantı Salonunda “Tüp Bebek Tedavisinde Güncel Yöntemler” konulu seminer gerçekleştirildi.

Seminere konuşmacı olarak katılacak olan Acıbadem Bodrum Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. M. Tufan Babayiğit tarafından vatandaşlara tüp bebek ve tüp bebek tedavisi hakkında bilgiler verildi.

Tüp Bebek hakkında bilgi veren Babayiğit, kısırlığı grip hastalına benzetti. Günümüzde çocuk sahibi olmanın teknoloji ve tıp alanındaki gelişmeler sayesinde çok kolay olduğunu kaydeden Babayiğit, "İnsanlar, kısırlık konusunu abartılı ve yanlış şekilde algılıyor. Bu nedenle biz bu konuyu maksimum şekilde anlatmak için buraya geldik" dedi.

Eğitim almamış bir toplumun sağlıklı olamayacağını belirten Babayiğit, "Eğitimsiz bir toplum sağlıklı olamaz, sağlıklı olmayan bir toplumun da sağlıklı bir millet olarak var olamayacağını düşünüyoruz. Amacımız yüzde yüze çıkabilmek. Bunun için bilim çalışıyor” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2016, 18:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68