18 Temmuz 2018 Çarşamba

Bozarmut'ta iki araç birbirine girdi: 5 yaralı

Yatağanlılara “tüp bebek” yöntemini anlattı

Yatağan Belediyesi ve Acıbadem Bodrum Hastanesi işbirliğiyle Yatağan’da “Tüp Bebek Tedavisinde Güncel Yöntemler” konulu seminer düzenlendi.

22 Nisan 2016 Cuma 18:58
Bu haber 2361 kez okundu
Yatağanlılara “tüp bebek” yöntemini anlattı

 Yatağan Belediyesi ve Acıbadem Bodrum Hastanesi işbirliğiyle, Yatağan Belediyesi Toplantı Salonunda “Tüp Bebek Tedavisinde Güncel Yöntemler” konulu seminer gerçekleştirildi.

Seminere konuşmacı olarak katılacak olan Acıbadem Bodrum Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. M. Tufan Babayiğit tarafından vatandaşlara tüp bebek ve tüp bebek tedavisi hakkında bilgiler verildi.

Tüp Bebek hakkında bilgi veren Babayiğit, kısırlığı grip hastalına benzetti. Günümüzde çocuk sahibi olmanın teknoloji ve tıp alanındaki gelişmeler sayesinde çok kolay olduğunu kaydeden Babayiğit, "İnsanlar, kısırlık konusunu abartılı ve yanlış şekilde algılıyor. Bu nedenle biz bu konuyu maksimum şekilde anlatmak için buraya geldik" dedi.

Eğitim almamış bir toplumun sağlıklı olamayacağını belirten Babayiğit, "Eğitimsiz bir toplum sağlıklı olamaz, sağlıklı olmayan bir toplumun da sağlıklı bir millet olarak var olamayacağını düşünüyoruz. Amacımız yüzde yüze çıkabilmek. Bunun için bilim çalışıyor” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV