Yeni hastane yılbaşına yetişecek!

Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek ve AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, yapımı süren Yatağan Devlet Hastanesi’nin inşaatında incelemelerde bulundular. Yüzde 10’u tamamlanan inşaatın 2019 yılının sonunda tamamlanması planlanıyor.

Burak Alper Kuş
Yeni hastane yılbaşına yetişecek!

Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, beraberinde AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin ve Hastane Başhekimi Bülent Gökkuş ile Yatağan’a kazandırılacak yeni devlet hastanesinin inşaatında incelemelerde bulundu.

Heyet, 42 milyon liraya yüklenici firmayla sözleşmesi yapılan ve inşaatı süren 118 yataklı devlet hastanesi inşaatını gezerek yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Çiçek, hastane inşaatında da her şeyin plan dahilinde ilerlediğini kaydederek, “Yetkililerin aktardığına göre, bu yılın ağustos ayında tamamlanması planlanan hastanemizin, kapalı otoparkla ilgili düzenleme nedeniyle aralık ayına sarktı. Buna müteakip çok kısa süre içerisinde de halkımızın hizmetine sunulmuş olacak. Bunlar çok büyük yatırımlar. Hastane inşaatı için 42 milyon lira harcanacak. Tamamlandığında ilçemiz ve bölgemiz için önemli bir hizmet olacak” dedi.

AK Parti İlçe Başkanı Tekin ise, Yatağan için tarihi günler yaşadıklarını belirterek ilçeye önemli hizmetler kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Tekin, Yatağan’ın hak ettiği yere ulaşması için çok çalışmaları gerektiğinin farkında olduklarını kaydederek, “Müteahhitler tarafından hızlı bir şekilde yapılan güzel yatırımları gördükçe Yatağan adına çok büyük mutluluk duyuyoruz. Çünkü Yatağan’ın hastanesi elzem bir ihtiyaçtı. Yatağan’a yeni bir hastane yapılması için uzun zamandır takipteydik. Dönemin milletvekilleri, il başkanımız ve kaymakamımızın birer Yatağanlı gibi konuyu takip etmesi ve ihalesinin bir an önce gerçekleştirilmiştir. İhaleler bu işlerde tecrübeleri firmalara verilmiş ve çalışmalara hızlı bir şekilde sürmektedir” dedi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER