Yeni hastanenin temeli atıldı!

Yatağan’a yapımına başlanan yeni devlet hastanesinin temeli, düzenlenen törenle atıldı. 42 milyon liralık yatırımın temmuz ayında hizmete açılması planlanıyor.

Yeni hastanenin temeli atıldı!

Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, beraberinde İl Sağlık Müdür Yardımcısı Ali Burak, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin ve Hastane Başhekimi Bülent Gökkuş’un katılımıyla gerçekleştirilen törenle, Yatağan’a kazandırılacak yeni devlet hastanesinin temeli atıldı.

Heyet, törenin ardından 42 milyon liraya yüklenici firmayla sözleşmesi yapılan ve inşaatı süren 118 yataklı devlet hastanesi inşaatında incelemelerde bulundu. Yüklenici firmanın yetkililerinden bilgi alan heyet, çalışmaları izledi.

Çiçek, hastane inşaatında da her şeyin plan dahilinde ilerlediğini kaydederek, şöyle konuştu:

“Yaklaşık 550 gün olan iş bitirme süresinin 150 günü geçti. Yetkililerin aktardığına göre, 2019 yılının temmuz ayında hastanemiz tamamlanmış olacak. Buna müteakip çok kısa süre içerisinde de halkımızın hizmetine sunulmuş olacak. Bunlar çok büyük yatırımlar. Hastane inşaatı için 42 milyon lira harcanacak. Tamamlandığında ilçemiz ve bölgemiz için önemli bir hizmet olacak” dedi.

AK Parti İlçe Başkanı Tekin ise, Yatağan için tarihi günler yaşadıklarını belirterek ilçeye önemli hizmetler kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Tekin, Yatağan’ın hak ettiği yere ulaşması için çok çalışmaları gerektiğinin farkında olduklarını kaydederek, “Müteahhitler tarafından hızlı bir şekilde yapılan güzel yatırımları gördükçe Yatağan adına çok büyük mutluluk duyuyoruz. Çünkü Yatağan’ın hastanesi elzem bir ihtiyaçtı. Yatağan’a yeni bir hastane yapılması için uzun zamandır takipteydik. Dönemin milletvekilleri, il başkanımız ve kaymakamımızın birer Yatağanlı gibi konuyu takip etmesi ve ihalesinin bir an önce gerçekleştirilmiştir. İhaleler bu işlerde tecrübeleri firmalara verilmiş ve çalışmalara hızlı bir şekilde başlanmıştır” dedi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Reşat Dalkıran
Reşat Dalkıran - 2 yıl Önce

Emeği geçen herkese teşekkürler.

SIRADAKİ HABER