Yılın değer katan eczacısı ödülü Yatağan’a geldi

Bilim, Hizmet ve Teşvik Ödülleri Töreni ve Dünya Eczacılar Günü resepsiyonunda, Değer Katan Eczacı Ödülü Yatağan’dan Eczacı Atilla Totoş’a verildi.

Yılın değer katan eczacısı ödülü Yatağan’a geldi

25 Eylül Dünya Eczacılar Günü kapsamında düzenlenen törende Türk Eczacıları Birliği Eczacılık Akademisi Bilim, Hizmet ve Teşvik Ödülleri sahiplerini buldu. Düzenlenen törenin ardından verilen resepsiyonda Değer Katan Eczacı Ödülleri ve Yaşam Boyu Onur Ödülleri sahiplerine takdim edildi.

Türk Eczacıları Birliği Eczacılık Akademisi tarafından 2005 yılından bu yana düzenli olarak verilen Bilim, Hizmet ve Teşvik Ödülleri Töreni’nin açılış konuşmasını gerçekleştiren Türk Eczacıları Birliği Başkanı Ecz. Erdoğan Çolak, konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Bizler için övünç kaynağı olan Eczacılık Akademimiz, her yıl bir başka övünç kaynağımız olan, mesleğimizin yüz akı olan bilim insanlarımıza ve kurumlara Bilim, Hizmet ve Teşvik Ödülleri veriyor. Ödüllerin 2018 yılı sahiplerini Birliğimiz ve şahsım adına içtenlikle kutluyorum. Aklın, bilimin, aydınlanmanın izinde, toplumdan ve eczacıdan yana bilim üreten bilim insanlarımıza şükran ve minnet duygularımı ifade etmek istiyorum.

Türk Eczacıları Birliği Eczacılık Akademisi Başkanı Prof. Dr. Tayfun Uzbay, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Dr. Hakkı Gürsöz ve Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Ecz. Gamze Taşçıer’in konuşmalarının ardından ödül törenine geçildi.

Ödül töreninde, 2018 Yılı Değer Katan Eczacı Ödülü Yatağan’dan Eczacı Atilla Totoş’a verildi. Totoş, ödülünü gerçekleştiren Türk Eczacıları Birliği Başkanı Ecz. Erdoğan Çolak ve Genel Sağlık Sigortası Protokol Müdürü Ecz. Meral Aksoy’tan alırken, ödülünü aldığı sırada Muğla Eczacılar Odası Başkanı Kadir Serkan Tekin de hazır bulundu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56