Şaibeli Cumhurbaşkanı…

Çatı çöktü. Şaibeli başbakan cumhurun başkanı oldu. Çatının çökeceğini öngörmüştük. Bunun böyle olacağı baştan söyledik, yazdık. Israrla “yapmayın, etmeyin, eylemeyin Fetullahçı bir adayla seçim kazanılmaz” dedik. Dinleyen olmadığı gibi sosyal demokratlar birbirine girdi. Bizleri böldüler. En yakın dostlarımızla ters düştük. Bizi suçladılar. Sanki kendileri haklıymış gibi Tayyip’in ekmeğine yağ sürdüler haberleri yok. Asıl Ekmeleddin’e oy vererek ılımlı İslam’ın ülkemizde yerleşmesine ve devamına “evet” dediler.
12 Eylül’ün beslemesi İslamcı kesim ABD’nin desteğiyle epey mesafe aldı. 1 Mart teskeresi meclisten geçmeyince ABD düğmeye bastı. Kim karşıysa başta Deniz Baykal olmak üzere tüm ulusalcıları ve orduyu cezalandırdı. Yerli işbirlikçilerinin yardımıyla sol kesimi de darbe üstüne darbe vurarak ılımlı bir siyasi ortam hazırladı. Emperyalistlerin planı tuttu.
Seçimlerde hep galip çıkan AKP’liler bu defada halkın beynini tekrardan yıkayarak cumhurbaşkanlığı seçiminin de galibi oldu. Beyni yıkanan sadece AKP seçmeni değildi; CHP seçmeni de uzun süredir ılımlı İslam’ın etkisi altına alınarak, beyni yıkanmıştır. Bakınız size temiz bir aday bulduk, şaibesi yok, hırsız değil buna oy verin diyerekten dayatma yapıldı. Tıpış tıpış sandığa gideceksiniz söylemi de yanlıştı. Geçen yerel seçimde kendi memleketi Tunceli’de Belediye başkanı adayını CHP’den seçtiremeyen Dersim Kemal, bu seçimde de desteklediği adayını ilk sıraya yerleştiremedi. Hiçbir seçimi alamayan CHP ve MHP başkanları derhal istifa etmelidir. Çatı çökmüştür ve altında bu iki lider kalmıştır. Yeter artık bu halk sizin beceriksizliğiniz yüzünden özlediği iktidarı görememektedir. Tayyip’i siz cumhurbaşkanı ettiniz. Adı sanı duyulmamış, ABD’nin özellikle size dikte ettiği ılımlı İslam’ın adamını aday diye çıkarttınız. Aslı varken kopyasına bu halk oy vermez dedik dinletemedik. Hani akp tabanından yüzde 10 oy alacaktınız. Ne oldu? Sonuç, hüsran… Ve kaybettiniz.
Ayrıca ‘’Bu seçimlerde sandık başına gitmeyenler Atatürkçü değildir’’diyen yazar çizerlerde hata yaptılar. Oy kullanmamak, boykot etmek ve geçersiz oy vermek her vatandaşın hakkıdır. Zorlamayla bu işler yürümez. Adaylar içimize sinmedi. Üç aday da bizim adayımız olamazdı. Nitekim tıpış tıpış değil apış apış gittim ve oyumu kullandım. ATAMIZIN resmini zarfın içersine bıraktım. Üç adayı bu şekilde protesto ettim. Efendim kime yararsa yarasın, yaramasın adayları içime sindiremedim. Vatandaşı şerle ehveni-şer arasında tercihi zorlamakta yanlıştı Halkı lütfen suçlamayın. . Asıl kabahat ULUSALCI bir aday çıkaramayan CHP’li yöneticilerde. Zorla, kerhen ümmetçi, halifeyi öven cemaatçi birine oy verdirecekler. Yemezler. Halkı kandıranlar CHP’li olamaz, olmamalıdır. Haluk Koç, halkın ortak adayına oy vermeyenleri suçluyor. Önce kendinize dönüp bir bakın. Bu kadar şaibeli birini bu halk sizden umudunu kestiği için oy veriyor. Ortak adayı ULUSALCI olarak çıkarsaydınız kesin seçim alınırdı.
Gelecek günler, birçok olaylara gebe. Umutsuz olmayalım. Tayyip’ten hayır gelmeyeceği ortada. Şaibeli cumhurunbaşı bu kafayla Çankaya’dan ülkeyi yönetemez. Başı çok ağrıyacak. Bir sürü şaibeyle orada uzun süre oturamaz. Gül’de şaibe vardı ama Receb’in daha çok şaibesi var. Acı olan Atamız’ın koltuğuna dindar ve kindar birinin oturmasıdır. Şaibesi bedava. Yazık bu ülkenin halkına. Seçimi bile yapamıyor. Önlerine ne yemek konulursa onu kaşıklıyor. Seçimden seçime hatırlanan ve beyni yıkanan halk kuzu kuzu kendi celladına oy veriyor. Tayip bu seçimi kazanmış gibi görünse de ülkemiz kaybetti. Bizler gelecekten kaygı duysakta umutsuz yaşamayalım. Bu bir evrim meselesidir. Atamızın yolundan sapmadan yürüyerek geleceğimizin daha iyi olacağı inancını, umudunu kaybetmeyelim. Sıkmayın tatlı canınızı, bugünlerde geçer… 
YORUM EKLE
YORUMLAR
abc
abc - 7 yıl Önce

davranışlarınız toplum tarafından yadırganıyor.

turgay  mutlul.
turgay mutlul. - 7 yıl Önce

abc arkadaş bizde biat kültürü yoktur.eleştiriye açıgız.özeleştiride yaparız.konuyu biraz açsan iyi olurdu.yine de sagol

turgay  mutlu
turgay mutlu - 7 yıl Önce

toplumun yargısı belli.bu türlü korkular bizi yıldıramaz.düşüncelerimi korkmadan yazarım.sizde açıkca yazın.

turgay  mutlu
turgay mutlu - 7 yıl Önce

kendi partimide eleştiriyorum.zaten bu toplum medeni bir şekilde tartışmadıgı için güdük kaldı.fikirleri yazma cesareti olmayanlar yorum yapmasın.

turgay mutlu
turgay mutlu - 7 yıl Önce

chp li arkadaşlar bu yazıdan baykalı kolladıgım ve övgüyle öne çıkardıgımı düşünüyorlar.tam aksi hayatım boyu baykalı hep hizipçi gördüm.

abc
abc - 7 yıl Önce

davranışlarınız derken düşünceleriniz demek istemiştim.

turgay  mutlu
turgay mutlu - 7 yıl Önce

abc toplumu yalnız başına temsil etmiyorsun.hangi davranışımızın yadırgandığını cevap veremedin.bekliyorum.

turgay  mutlu
turgay mutlu - 7 yıl Önce

hangi düşüncemi begenmedin bilmiyorum ama tartışma ya cesaretin yok belli.daha cesur ol.korkma.yaz.

banner68