“Adında ‘Halk’ olana parti, halkla yürüyemiyor”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Muğla’nın Kavaklıdere ilçesinde vatandaşlara hitap etti. Bakan Müzezzinoğlu, burada CHP’ye yüklenerek, “Adında ‘Halk Partisi’ olan parti, halkla yürüyemiyor” dedi.

 “Adında ‘Halk’ olana parti, halkla yürüyemiyor”
 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Muğla’nın Kavaklıdere ilçesine bağlı Menteşe Mahallesi’nde yöredeki mermer ocaklarında çalışan işçiler ve Menteşe halkı ile bir araya geldi. Kalabalığa hitap eden Bakan Müezzinoğlu, adında “Halk Partisi” olan partinin halkla yürüyemediğini, Atatürk’ün, “Bu ülkeye ve bu millete muasır medeniyet seviyesinin üzerinde yer yakışır” sözünün Atatürk’ün gölgesine yan gelip yatarak olmayacağını söyledi.

“15 yıldır merkezimize milleti aldık”

15 yıldır iktidarda olan Ak Parti'nin zaman zaman önünü kesmek isteyenlerin bulunduğunu açıklayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "15 yıldır hep bu milletle beraber yürüdük. Hep merkezimize milleti aldık. Hep merkeze garibi, gurabayı, fakiri, fukarayı, hastayı, engelliyi, yaşlıyı, genci aldık. Bu istikrarlı yolculuğumuzu 14 yıldır bozmaya çalışan hainler çıktı mı? Evet. Zaman zaman AK Parti’yi kapatma davası açacak kadar ileri gidenler oldu mu? Evet. Zaman zaman bu milletin kaderi ile oynamak isteyen 15 Temmuz hin darbe girişimcileri çıktı mı? Şimdiden sonra artık inşallah 16 Nisan’dan sonra bütün bu hain tuzakçılar, bütün bu millet düşmanları bütün bu millete inanamayanlar, güvenemeyenler bundan sonra korkmaya devam edecek, ama bu büyük millet ise istikrarlı bir şekilde geleceğe yürüyecek. Hep birlikte Menteşe’den hazır mıyız? Gece gündüz demeden 30 gün bütün Menteşelileri, bütün Kavaklıderelileri evet demeye razı etmek için hazır mıyız?” diye konuştu.

“Atatürk’ün gölgesine yan gelip yatarak olmaz”

Atatürk'çü olduklarını söyleyenlerin Atatürk'ün gölgesine sığındığını, ileri süren Bakan Müezzinoğlu, "CHP’li kardeşlerimizle o büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği ‘Bu ülkeye ve bu millete muasır medeniyet seviyesinin üzerinde yer yakışır’ cümlesi Atatürk’ün gölgesine yan gelip yatarak olmaz. Atatürk’ten geçinerek olmaz. Atatürk’ü kullanarak olmaz. Ancak O’nun gösterdiği o hedeflere yürümek için gece gündüz çalışarak olur. Hizmet ederek olur, dünya ile yarışarak olur. Kurulduğumuz günden bu yana, o gün kurucu Genel Başkanımız, bugün Cumhur’un Cumhurbaşkanı hep ne dedi? ‘Ben milletime güveniyorum’ dedi. ‘Ben milletime inanıyorum’ dedi. ‘Siyaset yolculuğumu milletim ile yaparım’ dedi. ‘Milletimin batışında hiçbir güç odağının önünde başımı eğmem’ dedi. ‘Dik dururum, dik yürürüm, ülkemi de milletimi de dünya ülkeleri arasında asla mahcup etmem’ dedi”

“Adında ‘Halk’ olan parti halkla yürüyemiyor”

CHP'nin adında 'Halk' ismi olmasına rağmen, halkla beraber yürüyemediğini ifade eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, "16 Nisan akşamı sizlerin ‘Evet’ oyları ile bu ülkede artık millet ne derse o olacak. Belirli güç odaklarına sırtını yaslayanlar kaybedecek. Millet ile beraber yürüyemeyenler kaybedecek Milletin gözünün içine bakarak onun derdini paylaşanlar kazanacak, onun gözünün içine bakmayanlar kaybedecek. Adında ‘Halk Partisi’ olmasına rağmen ne yazık ki halkla beraber yürüyemiyor. Ne yazık ki halkın değerlerinden korkuyor. Onun için bu milletin sistemle ilgili değişikliğini diyor ki yalan söyleyerek ‘rejim değişikliği getiriyorlar’ diyor. Peki arkadaş bunun, milletin, Cumhurun, Cumhurbaşkanı olarak yetkili seçilmesini, milletin seçtiği Cumhurbaşkanına yetki verilmesinin rejim ile ne alakası var? Ülkede Cumhurbaşkanlığı var mı? Var. Cumhurbaşkanını millet seçiyor mu? Seçiyor. İcraatları bundan sonra o yapacak bundan niye rahatsız oluyorsun ya. Bunun adı neden Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemi demiyorsun? Sistem değişikliği demiyorsun da, rejim değişikliği olacak diyorsun. Kimi kandırıyorsun?” dedi.

Müezzinoğlu’nun konuşmasının ardından, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, kendisine el işlemeli bakır ibrik hediye etti. 

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2017, 14:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95