“Adliye koridorları CHP’nin arka bahçesi mi?”

AK Parti Yatağan İlçe Başkanlığı’nın 17 Aralık tarihinde yapılacak olan olağan genel kurulu için aday tanıtım toplantısına katılan AK Parti Muğla İl Başkanı Nihat Öztürk, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

“Adliye koridorları CHP’nin arka bahçesi mi?”
 15 Eylül itibarıyla AK Parti Muğla İl Başkanlığı’nın kongre sürecine girdiğini hatırlatan Öztürk, 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan AK Parti Genel Kurulu öncesinde ekiplerin oluşturulmaya başlandığını söyledi.

AK Parti Yatağan İlçe Başkanlığı binasında düzenlenen aday tanıtım toplantısında, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun gireceği ilk genel kurul olması nedeniyle 7 Haziran’ın kendileri için önemli olduğunu kaydeden Öztürk, “Tüm teşkilatlarımızın 7 Haziran’a kadar hazır olması için şuana kadar 7 tane ilçemizin kongresini gerçekleştirdik. Bundan sonra da sırasıyla ilçelerimizin kongrelerini tamamlayacağız” dedi.

Delege seçimi yapıldığı sırada, parti içi uzlaşı olması maksadıyla partiye bugüne kadar hizmet etmiş kişilerin de delege yazılmasına öncelik verdiklerini belirten Öztürk, “Bütün ilçelerimizde uzlaşı sağlanarak tek liste halinde seçime gittik. Genel merkezimizin bu uzlaşı kültürünü, ilçe kongrelerimize de yansıtılıyor. Yönetim kurullarını da, aynı hassasiyetle hazırlıyoruz. Bugüne kadar Yatağan’da partimize hizmet etmiş tüm ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

17 Aralık tarihinde yapılacak Yatağan ilçe kongresine, Mustafa Toksöz’ün ismi üzerinde uzlaşı sağlandığını ve ilçe başkanı olarak Toksöz’ü görmek istediklerini açıklayan Öztürk, kararın genel merkezin tavsiye kararı olduğunu söyledi.

AK Parti Yatağan İlçe Kongresi için adaylığı açıklanana Mustafa Toksöz ise, bundan sonraki süreçte hep birlikte hareket edeceklerini söyledi. Başkanlık makamının önemli olmadığını ifade eden Toksöz, “Şundan müsterih olun, AK Partili hiçbir arkadaşımızın boynunu yere eğdirmeden Allah nasip ederse 3 yıl boyunca ilçe başkanlığı görevinde bulunacağım. Bizim buraya gelmemizde emeği geçen il başkanımıza, sonrasında ise tüm değerli arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“Adliye koridorları CHP’nin arka bahçesi mi?”

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Başkanlığı’nın divan toplantısında görüşülen ve basında da yer alan İztuzu Plajı ile Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan’ın AK Parti ilçe kongresine katıldığına dair iddialara da cevap verdi.

Öztürk, yaptığı konuşmada, şöyle konuştu:

“CHP Muğla İl Başkanı’nın İztuzu Plajıyla ilgili olarak söylediği bir kelime var, ‘Biz yürütmeyi durdurma kararı aldırdık.’ Ben buradan CHP İl Başkanına sormak istiyorum, ‘Nasıl gitti de yürütmeyi durdurma kararı aldırdı? Çünkü aldırdık diyor. Adliye koridorları, CHP’nin arka bahçesi mi? Nasıl bu işi kendi ifade ettiği şekilde becerdi, bilmiyorum. Bir diğer konu ise, CHP Muğla milletvekilinin söylediği laf. Sağlık Bakanımız geldiği zaman, Bodrum Kaymakamı AK Parti kongresine katıldı diyor. Bizim elimizde görüntülerimiz var. Ne kaymakamımız, ne de devleti yönetenlerden bir bürokrat, kongremize katılmamıştır. Ellerinde görüntü varsa, lütfen ellerindeki görüntüleri basınla paylaşsınlar veya çıkıp Bodrum Kaymakamından özür dilesinler.”

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 18:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
yatağanlı
yatağanlı - 7 yıl Önce

adayınız hayırlı olsun ......siz yatağanda ve muğla da bu kadroyla kaybetmeye hep mahkumsunuz. toksöz den bi c...k olmaz....

hakan kara
hakan kara - 7 yıl Önce

madem tek aday istiyorsunuz m.şahbazı partiye bile almıyorsunuz, seçim yapıp ne diye masrafa giriyorsunuz.bu israf değil mi? günah değil mi harcanan paraya.

SIRADAKİ HABER

banner68