AK Parti İl Başkanı, hizmetin sırrını açıkladı: “Ne kadar ekmek, o kadar köfte”

AK Parti Yatağan Başkanlığı’nın danışma toplantısında konuşan İl Başkanı Kadem Mete, Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Muğla’ya gelen yatırım desteğiyle ilgili olarak, “Parayı üçe böldük, üç belediyemize dağıttık. Milas, Yatağan ve Marmaris belediyeleri, inandınız mı? Kavaklıdere, Köyceğiz ve Seydikemer’e dağıttık. Niye? Ne kadar ekmek, o kadar köfte. O belediyeler bizim belediyelerimiz, biz de onlara destek vermek zorundayız” dedi.

AK Parti İl Başkanı, hizmetin sırrını açıkladı: “Ne kadar ekmek, o kadar köfte”

AK Parti Yatağan Başkanlığı’nın ilçe danışma toplantısı, Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Partililerin yoğun ilgi gösterdiği toplantının açılışında konuşan AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, toplantıya katılanlara teşekkür etti.

10 Şubat’ta yapılacak AK Parti İl Kongresi’nde genel merkezin desteklediği mevcut İl Başkanı Kadem Mete’ye destek verdiklerini açıklayan Tekin, kongreye Başbakan Binali Yıldırım’ın da katılacağını söyledi.

Yatağan Devlet Hastanesi’nin ihale tarihini açıkladı!

Tekin, 112 Acil Servis İstasyonu, Yukarıyayla Göleti ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yatağan Meslek Yüksek Okulu hakkında verdiği müjdelere, Yatağan Devlet Hastanesi’ni de ekledi.

Yatağan’a yakışır bir hastane yapılması için çalışmalarının sürdüğünü kaydeden Tekin, “Çağın gerektirdiği her şeyi içerisinde bulunduran hastanemizin ihalesi 8 Mart 2018’de yapılacak. Yeni hastanemizi yaparak halkımıza en iyi hizmeti vermeyi hedefliyoruz. Halkımız en iyisini hakkediyor. Şuana kadar Muğla’daki projelerde olmayan ve sadece Yatağan’da olacak gündüzbakım evi ve kreş binasıyla hastanemiz Muğla’da bir ilk olacak. Hastanemize yeni doktorlar kazandırarak sağlıkta önemli bir adım atmış olacağız” diye konuştu.

Tekin, vatan sevgisinin vatana ve millete hizmetle ölçülebileceğinin altını çizerek, “Halka hizmet, Hakk’a hizmettir düsturuyla hizmet etmeye çalışıyoruz. Yaptıklarımız daha başlangıç. Arkası da gelecek. Biz bu belediyeyi sizlerin de desteğiyle alacağız. Gelişmiş ve modern bir Yatağan için ‘durmak yok, yola devam’, ‘onlar konuşur, AK Parti yapar’ diyoruz” dedi.

“Kıbrıs Savaş üç gün sürdü, ekonomik sıkıntısı 30 yıl sürdü”

İl Başkanı Kadem Mete ise, seçimlerin yaklaştığının altını çizerek, bu seçim sürecinde özellikle kararsız kesimin kararlarını kendilerinden yana almalarını sağlamak için çalışmaları gerektiğini söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki en önemli seçimin 2019 yılındaki cumhurbaşkanlığı seçimi olacağını ileri süren Mete, şöyle konuştu:

“15 Temmuz’da silahla yapamadıklarını, 2019’daki seçime kadar değişik usul ve metotlarla yapmaya devam edecekler. 17-25 Aralık’ta denediler, 15 Temmuz’da denediler, şimdi de sınırlarımızın ötesinde teröristlerden oluşan bir ordu kurarak farkı şekilde bize saldırmaya çalışıyorlar. Çünkü onlar güçlü bir Türkiye istemiyorlar. Bunların içerisinde sadece Amerika’da yok. Teröristlerle savaşıyorsunuz, ‘tankımı kullanma’ diyor sana. Ama 1974’te Kıbrıs’ta ‘benim g3’ümü kullanma’ diyen Amerika, 3 günde bize ambargo uygulayan Amerika ve Kıbrıs Barış Harekatı’nı 3 günle sınırlayan Amerika, şimdi bize bir şey diyemiyor da, telkinler de bulunuyor. Ama bu bizi durdurmuyor. Afrin’de yapılan bir operasyon değildir, bu resmen savaştır. Kıbrıs Savaş üç gün sürdü, ekonomik sıkıntısı 30 yıl sürdü. Kendi uçaklarımızla kendi gemimizi batırdık. O gün üç günlük ambargoyla durmak zorunda kaldığımızda karşımızda olanlar, yine karşımızda ama bugün onların sözünü dinleyen bir Türkiye Cumhuriyeti yok. Peki bizi 1974’teki durumdan bu duruma getiren olay nedir? 1974’teki hükümetle, 2018’deki hükümetin arasındaki fark nedir? AK Parti iktidarı ve Recep Tayyip Erdoğan’dır. Onun için uğraşıyorlar.”

Kararsız seçmeni, tarafını belli etmeyen Aksaz’a benzetti!

Cumhurbaşkanlığı seçiminden önce yapılacak olan yerel seçimlere iyi hazırlanılması gerektiğine işaret eden Mete, özellikle kararsız seçmenlerin cumhurbaşkanlığı seçiminde yerel seçimin sonucuna bakarak hareket edebileceğini ileri sürdü.

Mete, kararsızların partilerin ve liderlerin gidişatına göre oylarını kullandıklarını kaydederek, “15 Temmuz akşamını hatırlayın. Bir grup vardı ihtilal yapmaya çalışan, eline silah alıp vatandaşa sıkan bir grup. Bir grup daha vardı, onlara karşı direnip şehit veya gazi olan. Ama çok büyük bir grup daha vardı, televizyonda dizi izler gibi o geceyi izleyen bir grup. Aksaz Deniz Üs Komutanlığı, ikinci en büyük deniz üs komutanlığıdır. Savaş gemileri var orada. Cumhurbaşkanımızın kaldığı otelin önünde 2 sahil güvenlik botu vardı. O füzelerde sam füzeleri vardı. İsteselerdi helikopterleri leblebi gibi avlarlardı. Halka ateş açtılar mı? İkisini de yapmadılar. Sadece seyrettiler. Yani onlar kararsızlardandı. Durumun gidişatına göre yön belirleyeceklerdi. Vatandaşlar çıktılar ve darbeyi durdurdular, onlar da bizden yana oldular” diye konuştu.

“Ne kadar ekmek, o kadar köfte”

Bütün ilçelerin kendilerinden bir şeyler istediğini belirten Mete, şöyle konuştu:

“Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Muğla’ya 8 milyon 640 lira yatırım destek parası geldi. Bunun 2 milyon 300 bin lirasını Dalaman-Narlı yolu için ayırdık. Geriye kalan parayı üçe böldük, üç belediyemize dağıttık. Milas, Yatağan ve Marmaris belediyeleri, inandınız mı? Kavaklıdere, Köyceğiz ve Seydikemer’e dağıttık. Niye? Ne kadar ekmek, o kadar köfte. O belediyeler bizim belediyelerimiz, biz de onlara destek vermek zorundayız. Siz Yatağan’a hizmet etmek istiyorsanız, AK Parti’yi iktidara getireceksiniz. Ondan sonra seçilmiş belediye başkanı, hükümetin de desteğini alarak okul da hastane de yapar. Geri kalanı belediyenin yetkisinde. Belediye bizde olduğunda yapıyoruz, yoksa yapamıyoruz. Gidin Kavaklıdere’ye bakın, beşinci etap TOKİ konutları yapıldı. Aynı hizmeti neden Yatağan’da yapmayalım. Yatağan kaldırımlarının akıbeti ortada. Yolda yürüyoruz, kaldırım taşları deniz dalgaları gibi olmuş. Yollar çamur deryası olmuş. Bunlar Yatağan’a yakışıyor mu? Onun için çok çalışmanız lazım.”

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2018, 07:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
ALI avci
ALI avci - 13 ay Önce

Senin gibi bir adamı muglaya il başkanı diye seçenler muglanin geleceğini ateşe atanlar isAllah olmaz akp muglada senin gibi düşünenlerden ötürü seçim kaybediyor bu nasıl bir siyasi düşünce insanları akp lı olanlar ve olmayanlar diye iki kutba bilen zihniyet halkına ne verir yazık senin bu düşüncelerin bizleri kaygıyla sizlere güven itimat duymamamizi ateşliyor her basın aciklama nda akp yi muglada dahada zor bir çerçeveye yerlestirfiginizin farkına ne zaman varacaksin DUY SAYIN CUMHUR BAŞKANIM BU BAŞKANININ SOYLEVINI BIRFE SEN DUY VE SONRA acaba bu şahsi aday gösteren zihniyete bir şeyler şöyle yazık muglaya adam gibi bir adamı bulup aday gösteren yöneticiler istiyoruz kin gütmeyen eşitliği savunan MUGLAYI ve muglalilari ayırt etmeden kucaklayan

SIRADAKİ HABER

banner47