18 Haziran 2018 Pazartesi

Yatağan'da karı koca kavgası kanlı bitti: 1 ölü

AK Parti İl Başkanı Mete, Yatağan’a çıkarma yaptı

AK Parti Muğla Başkanı Kadem Mete, 16 Nisan’da yapılan anayasa değişikliği ve cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi halk oylamasının ardından Yatağan ilçesine gelerek bir dizi ziyaretlerde bulundu.

06 Mayıs 2017 Cumartesi 14:22
Bu haber 1421 kez okundu
AK Parti İl Başkanı Mete, Yatağan’a çıkarma yaptı

AK Parti Muğla Başkanı Kadem Mete, 16 Nisan’da yapılan anayasa değişikliği ve cumhurbaşkanlığı halk oylamasından çıkan “Evet” kararının ardından, Yatağan ilçesine gelerek bir dizi ziyaretlerde bulundu ve fikir alışverişi yaptı.

Mete, ilk olarak partisinin Yatağan Teşkilatı’nı ziyaret ederek burada mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

İlçe Başkanı Ali Tekin ve yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan Tekin, 16 Nisan’da Yatağan Teşkilatı olarak üzerlerine düşeni yaptıklarını belirterek, referandumda kendilerine destek verenlere teşekkür etti.

Referandumun geçtiğini ve bundan sonra geleceğe baktıklarını vurgulayan Tekin, “16 Nisan’ın bir sonucu olarak cumhurbaşkanımız partimize üye oldu. 21 Mayıs’ta da Ankara’da kongremiz yapılacak. İnşallah delegelerin teveccühüyle cumhurbaşkanımız, partimizin genel başkanı olarak yoluna devam edecek. Bundan sonra ‘artık durmak yok, yola devam’ diyoruz. İnşallah büyük ve refah bir Türkiye için hep beraber kaldığımız yerden devam edeceğiz” dedi.

AK Parti İl Başkanı Kadem Mete ise, referandum sürecinde yoğun bir mesai harcadıklarını fakat hedeflerine ulaştıklarını söyledi.

AK Partili ve MHP’li seçmenlerin tamamının referandumda “Evet” vermediğini fakat “Evet” oyu verenlerinin tamamının da bu iki siyasi partiye mensup seçmenlerden oluşmadığını savunan Mete, referandumun havasının diğer seçimlerden farklı olduğunu kaydetti.

Referandumun sonucunu farklı şekillerde değerlendirmenin mümkün olduğunu belirten Mete, “Biz eğer yüzde 51,40 oranında bir oy aldıysak, AK Parti ve MHP’nin Bahçeli’nin çizgisinde olan arkadaşların yardımıyla aldık ama MHP’nin içerisinde de ciddi bir bölümün Bahçeli’ye karşı olduklarından referanduma ‘Hayır’ dediklerini biliyoruz ve geri kalan cümle alem adeta karşı tarafa saf tuttu, hatta Avrupa’sına varıncaya, terör örgütlerine varıncaya kadar. Önemli olan yüzde 50 + 1’i almaktı. Hamdolsun bunu aldık” dedi.

Mete, 2019 yılında yapılacak seçime kadar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi yasaklı olduğu dönemde partinin genel başkanlığı görevini yürütürken, yasaklı olduğu için başbakanlık görevini Abdullah Gül’ün yürüttüğü döneme benzer bir sürecin yaşanacağını kaydederek, şunları söyledi:
“Siyasette 1+1 her zaman 2 yapmaz. Hatırlayın, 2004 seçimlerinde Marmaris’ten örnek vereyim. Doğru Yol Partisi, Anavatan Partisiyle birleşti, yerel seçimlere öyle girdiler ama CHP birinci çıktı. Yani niye ANAP’lılar DYP’lilere kızdı, DYP’liler ANAP’lılara kızdı, ikisi de birbirlerine oy vermedi aradan CHP sıyırdı gitti. Biz o seçime katılamamıştık bile. Referandum sonucunu şöyle değerlendirebiliriz, bizim Muğla’da ki potansiyelimiz ne olur. Muğla’da en yüksek oy oranını aldık. Hem öyle bir oran ki 184 bin kişi referandumda ‘Evet’ dedi. Bu oyların hepsini AK Partiye yüklemiyorum, kesinlikle böyle bir şey anlaşılmasın. Bizim oylarımızı referandum ile kıyasladıkları için bende öyle konuşuyorum. 1 Kasım’da AK Parti’de Türkiye’de rekor kırarken yüzde 49,5 oy aldığında, Muğla’da 29,39 oranında oy aldık biz. 172 bin kişi oy verdi bize. 184 bin oy aldık, oyumuzu yüzde 30,70’e çıkardık en azından o kadar insan hitap ettik diyebiliriz. Bazı ilçelerde aldığımız oyu yerel seçimlerde alırsak eğer zaten belediye başkanlığını kazanıyoruz. Yüzde 35 almışız mesela Fethiye’de millet diyor ki yüzde 50’nin altında oy aldı. Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı yüzde yüzde 32’yle kazandı. Olaylara biraz daha farklı bir boyutlardan bakmamız lazım.”

Partisinin kendisine vereceği her türlü görevi layıkıyla yapmaya çalışacağını kaydeden Mete, “Ben dün ilçe başkanıydım bugün il başkanıyım. Yarın sandık kurulu başkanı olmaya talibim. Bu partide bize hangi makamlar hangi görevler verilirse o görevleri o süre içerisinde en iyi şekilde yapmaya gayret gösteririz. Bak Kılıçdaroğlu ne diyor, ‘parti içerisinde muhalefet edeni kapının önüne koyarım’. Biz de diyoruz ki muhalefet edenin başımızın üstünde yeri var, yeter ki yanlışımızı bizim yüzümüze karşı söylesin” diye konuştu.

Mete ve beraberindeki heyet, daha sonra Maden-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Osman İlhan, Tes-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Kuzu, Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Süleyman Can ve Ziraat Odası Başkanı Şenyüz Buğday’ı makamlarında ziyaret ederek, fikir alışverişlerinde bulundu.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV