AK Parti MKYK Üyesi Kaya, Yatağan’da

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyesi, Muğla Koordinatörü Mahmut Atilla Kaya, Yatağan’a gelerek parti teşkilatını ve belediyeyi ziyaret etti. Ziyarette kendisine eşlik eden AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, yaptığı açıklamada, bir daha ki dönem kendisine görev verilmesi durumunda AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin ile ilde beraber çalışacaklarını söyledi.

AK Parti MKYK Üyesi Kaya, Yatağan’da

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi, Muğla Koordinatörü Mahmut Atilla Kaya, Muğla’daki bir dizi ziyaretler için geldiği Muğla’da Yatağan ilçesine ziyaret etti. Ziyaretleri çerçevesinde ilk olarak AK Parti İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden Kaya’ya, AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir ve İl Başkanı Kadem Mete eşlik etti.

Kaya’yı, Yatağan’da Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Ümmühan Toksöz ve partililer karşıladı.

Ali Tekin, gelecek dönem il başkanlığında görev yapacak!

İlçe başkanlığındaki toplantıda konuşan AK Parti İl Başkanı Mete, “Türkiye, kritik bir dönemden geçiyor. Daha önce de partimizde bakanlık yapmış zat-ı muhteremin parti kurduktan sonraki hallerini gördük. Şuanda CHP’de sıradan bir milletvekili görevinde bulunuyor. Biz, Türkiye’nin lider takımı olarak önümüzdeki maçları ve insanların gönüllerini kazanmayı hedefleyeceğiz. Bunu hizmetlerimizle ve davranışlarımızla yapacağız. Bu kongre döneminde teşkilatımız görüşmeler olacak, Ankara’dan gelecekler, belki temayül yoklaması yapılacak. Belki 2-3 aday çıkacak ama bu adaylar Ankara’ya çağrılır ve tek aday üzerinde uzlaşılır. Biz de o adayın arkasında dimdik duracağız. O yüzden Yatağan’ın, seçimlerde gösterdiği başarıyı daha da pekiştirecek bir çalışmayla inşallah düzgün bir aday belirlenmesi noktasında hareket edeceğiz. Ali başkanım, çok başarılı bir ilçe başkanlığı yapmıştır. Onun benimle arasında olan bir muhabbetle Ali başkanım farklı bir göreve talip olmuştur. Önce Allah nasip edecek, sonra da genel merkez takdir ederse belki ben de devam edersem, Ali başkanımla ilde beraber çalışırız” diye konuştu.

Milletvekili Yavuz Demir de, “Ben Milaslı olsam da en az Milas kadar Yatağan da benim için çok önemli. Hele ki belediyeyi aldıktan sonra siz ciddi anlamda torpillisiniz. Belediye başkanımız her geldiğinde gereken desteği sağlıyoruz. İnşallah kısa süre içerisinde AK Partili belediyeciliğin farkını burada cümle aleme göstereceğiz. Oy vermeyen insanlar, ’40 yıldır neyi kaçırmışız, keşke AK Parti kurulduğundan beri biz AK Partili belediye ile tanışsaydık da memleketimiz bu hale gelmeseydi’ diyecekler. Bunu söyleteceğiz” dedi.

Belediye Başkanı Mustafa Toksöz de, “Allah birliğimizi bozmasın. Bugüne kadar hep bir arada olduğumuz için bugün bu noktaya geldik. Mevcut ilçe başkanımız ve eski ilçe başkanlarımızla birliğimiz bizi güçlü kıldı. Bölge milletvekillerimiz bizlere çok yardımcı oluyor. Mehmet Yavuz Demir de sağ olsun bizim her zaman yanımızda. Belediyemiz düzene girdikten sonra teşkilatımız da sonsuz bir rahatlık içinde olacağından müsterih olun. Bizim gönüllerimiz bir” dedi.

“Birbirimizin iyi yönlerini görmeye çalışalım”

AK Parti MKYK Üyesi Mahmut Atilla Kaya ise, şöyle konuştu:
“Başarının sırrı, samimiyetle çalışmaktır. Biz Ege’de, zor bir coğrafyada siyaset yapıyoruz. CHP’ye belediye de kaybettik ama burada da onlardan aldığımız bir belediyedeyiz. Demek azmedince ve çalışınca, il ve ilçe teşkilatı, milletvekilleri, ana kademe, kadın ve gençlik kolları bir olunca, derdimizi güzel anlatınca netice alabiliyoruz. Ben ilçe başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Kendisi zirvede bırakmak istemiş. Başka görevlerde kendisi partimize hizmet etmeye devam edecek. Belediye başkanımızı da tebrik etmek istiyorum. Teşkilatın içerisinden gelmiş birisi. Faydalı hizmetleri, il başkanımız ve milletvekillerimizle inşallah Yatağan’a kazandıracak. Şuan bir kongre süreci var. Ben bunu Muğla’da koordine etmek. Muğla’da aldığımız başarıların üstüne koyarak yola devam etmek için çalışacağız. Birbirimizin iyi yönlerini görmeye çalışalım. Bunu burada görmüşsünüz ki başarıya ulaşmışsınız. Aranıza nifak girmemiş ki belediyeyi kazanmışsınız. Önümüzde önce bir delege seçimleri var. Önce onu halledeceğiz. Sonra il başkanımız gereken çalışmayı yapacak.”

Kaya ve beraberindekiler, daha sonra Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz’ü makamında ziyaret ettiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68