AK Parti'nin Yatağan Belediye Başkan Adayı Toksöz oldu

AK Parti Muğla Teşkilatı, düzenlediği törenle 31 Mart Yerel Seçimlerinde belediye başkanlığı için yarışacak belediye başkan adaylarını Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi A Salonu’nda düzenlenen toplantıyla tanıttı. Toplantıda, Cumhur İttifakı’nın Muğla’nın 11 ilçesinde AK Parti adayını desteklerken 2 ilçesinde MHP adayını destekleyeceği açıklandı.

Burak Alper Kuş
AK Parti'nin Yatağan Belediye Başkan Adayı Toksöz oldu

Düzenlenen törene AK Parti MKYK Üyesi İstanbul Milletvekili Markar Eseyan, Muğla milletvekilleri Yelda Erol Gökcan, Mehmet Yavuz Demir, Antalya milletvekilleri Abdurrahman Arıcı ve İbrahim Aydın, AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz ve çok sayıda AK Partili ve MHP’li katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, seçimlerin hazırlığını uzun süredir yaptıklarını söyledi.

Mete, gece gündüz demeden çalışarak Muğla’nın tüm ilçelerini AK belediyecilikle tanıştıracaklarını belirterek, “Ben inanıyorum ki Muğla 81 ile örnek olacaktır. Cumhur İttifakı ile birlik ve beraberliğin yaşandığı bir olarak bütün gönülleri kazanacağız. Biz Muğla’da gönülleri fethederek bu seçimi kazanacağız” dedi.

AK Parti’nin Muğla’ya  kazandırdığı hizmetleri anlatan Milletvekili Yelda Erol Gökcan, “Amacımız Bu güne kadar olduğu gibi bu günden sonra da milletimize hizmet etmek. Bu yerel seçimlerde partimizi ve ittifakımızı en iyi şekilde taşımak. Hiçbir siyasi düşünceye bakmaksızın vatandaşlarımızın gönüllerini kazanmak. Biz yıllardır milletimizin efendisi değil hizmetkârı olduk böyle de devam edeceği” diye konuştu.

Milletvekili Mehmet Yavuz Demir de, ilk defa bir seçimden bu kadar umutlu olduğunu kaydederek, “Benim hem büyükşehir belediyesini hem de 13 ilçenin tamamını kazanacağımıza dair inancım tamdır. O seçim bu seçimdir, o zaman bu zamandır her şey bizim lehimize buna inanın birçok yeri dolaşıyoruz. Cumhuriyet Halk Partili arkadaşlarımız ile konuşuyoruz. Onlar bile kendi belediyelerinden yaka silker duruma geldiler.  Bizim partimize katılan kardeşlerimize ve aday adayı olan ve aday olan kardeşlerimize sesleniyorum sakın yılgınlığa uğramayın bu mücadele hepimizin hep beraber kazanacağız” dedi.

AK Parti İstanbul Milletvekili MKYK Üyesi Markar Esayan, Anadolu coğrafyasının çok zorlu bir coğrafya olduğunu söyledi.

Bu coğrafyanın kaderinin hiçbir zaman değişmeyeceğine vurgu yapan Eseyan, şöyle konuştu:

“Bu coğrafyada, Osmanlı Devleti dönemindeki zorluklar ayrı, daha sonra 1. Dünya Savaşı sırasında emperyalist saldırı karşısında düştüğümüz zorluklar, Çanakkale’deki destanımızdaki zorluklar nihayete erdiğinde ortaya çıkan Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları çok büyük bir destan yazdı. Türk’üyle, Kürt’üyle, her inanıştan ve mezhepten kesimlerle biz biriz ve diriyiz. Bu coğrafyada bu şekilde büyük uygarlıklar kurduk. Bu coğrafyada Kurtuluş Savaşı’ndan sonra yaşadığımız en ciddi sınamayı birlikte yaşadık. 2013 yılının başından beri yaşadığımız ve darbe girişimiyle de süren süreci hatırlayın. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliği ve aziz şehitlerimiz sayesinde 15 Temmuz gecesi yaşadığımız duyguları tekrar bir hatırlayın. Ben hiç unutmayacağım o duyguları. O hain darbeciler, bu ülkenin halkına, bayrağına ve bağımsızlığına kastettiğinde sokağa inenler sizlersiniz. Sevdiklerinizle helalleşip en sevdiğiniz ülkeniz için şehit olmak için sokağa çıkanların topluluğudur bu. Hepinizden Allah razı olsun.”

Eseyan, bu coğrafyada yaşayanların her dönemde devletine sahip çıktığının altını çizerek, şunları söyledi:

“17-25 Aralık süreci bir yargı darbesiydi. Ondan sonraki yerel seçimlerde biz sadece belediye başkanlarını mı seçmiştik, partiye mi oy verdik, hayır, biz bağımsızlığımız, milli irademizi ve onurumuzu koruduk. Bu onuru koruyan Recep Tayyip Erdoğan’ı koruduk. Biz aynı zamanda ülkemizin bekasını da koruduk. O yüzden bu seçimler çok önemlidir. Cumhur İttifakı çok önemli. Bir teşekkürü de Devlet Bahçeli’nin şahsında, MHP Muğla Başkanı’nın şahsında bunu da ifade etmek istiyorum. Bütün dünyanın gözü bu ittifakın üzerindedir. Bu ittifak ülkenin kaderini belirlediği gibi aynı zamanda bölgenin de kaderini belirleyen bir ittifaktır. Dolayısıyla milletin kurduğu bir ittifaktır. Cumhurbaşkanımızın talimatını iletmekle görevlendirildim, bu ittifaka zarar vermeye çalışanlar bizden değildir. Bu konuda çok hassas olduğumuzu da söylemek istiyorum.”

Eseyan, konuşmasının ardından AK Parti’nin ve MHP’nin belediye başkan adayları ile Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’nı açıkladı.

AK Parti’nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Nil Hıdır oldu.

AK Parti’nin Muğla Adayları ise şöyle:

Bodrum - Tahir Ateş, Dalaman - Muhammet Karakuş, Fethiye - Muhittin Kayabaş, Kavaklıdere - Mehmet Demir, Köyceğiz - Kamil Ceylan, Marmaris - Serkan Yazıcı, Menteşe - Gültekin Akça, Milas - Barış Saylak, Seydikemer - Yakup Otgöz, Ula - İsmail Akkaya, Yatağan - Mustafa Toksöz.

MHP’nin Muğla adayları ise şöyle:

Datça - Feyzullah Gülada, Ortaca - Recep Güneş.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER