AK Parti seçim bürosu törenle açıldı

AK Parti Yatağan Belediye Başkan Adayı Mustafa Toksöz’ün seçim bürosu, düzenlenen törenle açıldı. Törende konuşan Toksöz, “Şehrimizi kendi hikayesine göre şekillendireceğiz” dedi.

Burak Alper Kuş
AK Parti seçim bürosu törenle açıldı

AK Parti Yatağan Belediye Başkan Adayı Mustafa Toksöz’ün seçim bürosu, Ünal Toksöz Caddesi’nde düzenlenen törenle açıldı.

Açılış törenine, AK Parti Muğla Başkanı Kadem Mete, MHP Muğla Başkanı Mehmet Korkmaz, AK Parti Yatağan Başkanı Ali Tekin, MHP Yatağan Başkanı Arif Güldürüm, AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Nil Hıdır ve Cumhur İttifakı’nı destekleyenler katıldı.

“Bizim üçüncü ortağımız Rabbimizdir”

Seçim bürosunun açılışında konuşan AK Parti İl Başkanı Mete, Cumhur İttifakı’nın sıradan bir seçim ittifakı olmadığını belirterek, “Cumhur İttifakı, 15 Temmuz sabahı, tankların önündeki halkların bizatihi kurduğu bir ittifaktır. Bu ittifak, milletin bekası için tek bayrak, tek devlet, tek millet ve tek vatan diyenlerin hiçbir hesap yapmadan kurduğu bir ittifaktır. Siyasi partilerde, ticarette olduğu gibi ortaklıklar olabilir. Ama ortaklıklarda Rabbimin söylediği bir şey vardır, ‘iki ortak birbirleriyle samimi ve dürüst olurlarsa, onlara üçüncü ortak ben olurum’ diyor. Yine diyor ki ‘iki ortak birbirlerine hileyle yaklaşırlarsa onlara şeytanı üçüncü ortak kılarım’ diyor. İşte karşımızdaki ittifaka şeytan olarak üçüncü ortak HDP oldu. Bizim üçüncü ortağımız Rabbimizdir. Allah bizimle beraberdir” diye konuştu.

MHP İl Başkanı Korkmaz da, Cumhur İttifakı’nın önemine vurgu yaparak, “Cumhur İttifakı, beka meselesinden dolayı ortaya çıkmıştır. Yoksa bizim vatan, millet ve bayrak sevdasından başka hiçbir derdimiz yok. Türkiye’nin geleceğini belirlememiz, genç kardeşlerimizin gelecekte rahat edebilmesi, birlik ve beraberlik için hep birlikte ‘varız’ diyoruz” dedi.

“Mustafa Toksöz’ün bütün vaatlerinin arkasında duracağız”

AK Parti İlçe Başkanı Tekin de, Yatağan sevdalısı olarak Yatağan’a hizmet etmek için yola çıktıklarını vurgulayarak, “Bizler 2014 yılındaki kongreyle yönetime geldiğimizde, Yatağan sevdalısı olduğumuzu, Yatağan’ın eksikliklerini bildiğimizi ve Yatağan’ın sorunlarını gayretle çözeceğimizi ifade etmiştik. Hamdolsun Allah bizi mahcup etmedi, Yatağan Devlet Hastanesi’nin inşaatı ve Yatağan Meslek Yüksek Okulu’nun inşaatı bitmek üzeredir. Yatağan-Milas karayolunun 5,2 kilometrelik kısmı ve Yatağan’ın simgesi Demir Köprü’nün yapılmasına vesile olduk. Yurtlar, pansiyonlar, okullar, barajlar, yollar gibi birçok hizmetin ilçemize kazandırılmasını sağladık. Yine Yatağan’ın eksikliklerini biliyoruz ve yine sizlerin karşısındayız. İnşallah 31 Mart’ta Cumhur İttifakı olarak Yatağan’da iktidar olarak adayımız Mustafa Toksöz’ün bütün vaatlerinin arkasında duracağız. Yatağan’ı kalkındırarak ilçemizi daha iyi hale getireceğiz” diye konuştu.

Cumhur İttifakı’nın, cumhuriyetin iradesi, milli bekanın nefesi, istikbalin sesi ve milletin ta kendisi olduğunun altını çizen MHP İlçe Başkanı Güldürüm, “Bu ittifak sıradan bir birliktelik, çıkar merkezli bir oluşum, siyasi dürtülere teslim olmuş bir yapı, küçük hesaplara tamah ve tevessül eden kaygan ve kaypak bir ortaklık değildir. Birlikten kuvvet doğar prensibi bu sayede politikada da tecelli etmiştir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin bütün kurum ve kurallarıyla inşası için cumhurun ittifakla hareketi, tarihi ve milli bir sorumluluktur. Yapmayı düşündüğümüz budur” dedi.

“Şehrimizi kendi hikayesine göre şekillendireceğiz”

AK Parti Yatağan Belediye Başkan Adayı Mustafa Toksöz de, her mahallenin sıkıntılarını yerinde tespit ettiklerini söyledi.

“Önce Yatağan, önce hizmet” diyerek yola çıktıklarını belirten Toksöz, “Şehir planları uzun vadeli ve hakkaniyete uygun şekilde olacak. Şehrin bir yanı üniversite şehri hastane ve sağlık merkezi, bir tarafı spor kompleksleri, bir tarafı da adalet sarayı şeklinde olacak. Altyapı ve ulaşım sorunları tüm mahallelerimizde çözülecek. Kentsel dönüşüm çalışmaları bölgelerin özelliklerine ve vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına göre çözülecek. Şehrimizi kendi hikayesine göre şekillendireceğiz. Akıllı şehir uygulamalarıyla tüm imkanları insanımızın ve ilçemizin hizmetine sunacağız. Çevreye saygılı şehirler ile belediye hizmetlerindeki tabiattaki canlı ve cansız tüm varlıklara uyum gözeteceğiz. Sosyal belediyecilik çalışmalarına önem verilecek. Doğrudan insanlarımıza dokunan hizmetler üretilecek. Tabiatla bütünleşen aile, mahalle ve komşuluk kültürüne uygun yerleşim alanları yaratılacak” diye konuştu.

AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Nil Hıdır ise, kendisini bu göreve layık görenlere teşekkür ederek, “Muğlamız için 1994’ten bu yana milletimizin huzuru, refahı ve çocuklarımızın geleceği için koşturduk. Zaman zaman Türkiye siyasetinde, zaman zaman ise Muğla siyasetinde verilen görevleri ifa ettik. Ocak ayında il başkanlığımızın teveccühüyle cumhurbaşkanımızın tensipleriyle yeniden Muğlalı hemşerilerimizin emrine amade olmak üzere huzurlarınıza geldik. Allah’ın yardımıyla, Muğlalı Yörüklerimizin, köylerdeki kardeşlerimizin, bacılarımızın desteğiyle inşallah 31 Mart’ta Cumhur İttifakı’nın bayrağını Muğla’ya dikmek üzere azimliyiz ve kararlıyız” dedi.

Seçim bürosunun açılışının yanı sıra AK Parti Muğla Başkanı Kadem Mete, MHP Muğla Başkanı Mehmet Korkmaz, AK Parti Yatağan Başkanı Ali Tekin, MHP Yatağan Başkanı Arif Güldürüm, AK Parti Yatağan Belediye Başkan Adayı Mustafa Toksöz ve AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Nil Hıdır’dan oluşan heyet, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Cumhuriyet Başsavcısı Erhan Birol, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Kuzu ve MHP İlçe Başkanı Arif Güldürüm’ü makamlarında ziyaret etti.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 10:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER