AK Parti Yatağan İlçe Başkanlığı’na Ali Tekin seçildi

AK Parti Yatağan İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongresi’nde tek adayla gidilen seçimde, başkanlığa Ali Tekin, seçildi.

AK Parti Yatağan İlçe Başkanlığı’na Ali Tekin seçildi
 Yatağan Termik Elektrik Üretim A.Ş. Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen kongrenin divan başkanlığını, AK Parti Yatağan İlçe eski Başkanı Mustafa Toksöz yaptı.

Kongreye, AK Parti Muğla İl Başkanı Nihat Öztürk, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Muğla Büyükşehir ve Yatağan Belediye Meclisi’nin AK Partili ve CHP’li meclis üyeleri, teşkilat başkanları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile partililer katıldı.

Kongrenin açılış konuşmasında, partilerinin hükümete gelmesiyle birlikte, cumhuriyet tarihi boyunca yapılan hizmetlerin misliyle AK Parti iktidarı döneminde yapıldığını kaydeden AK Parti İlçe Başkanı Osman Koç, “AK Parti, bütün bunları yaparken her türlü vesayet rejimini reddetmiş, milletin üstünde hiçbir güç olmadığını söyleyerek ileri demokrasiye yönelmiş, inanına özgürlük diyerek de gerçek demokrasiyi göstermiştir” şeklinde konuştu.

Yeni ilçe yönetimi oluşturulurken yapılan görüşmelerde mevcut ilçe yönetiminin yok sayıldığını ve kendisinden görüş alınmadan aday belirlendiğini iddia eden Koç, “Hiçbir istişare yapılmaması, çok büyük yanlış ve saygısızlıktır” dedi. İlk önce Mustafa Toksöz’ün, daha sonra ise Ali Tekin’in aday olarak açıklanmasıyla, yanlışın genel merkez tarafından düzeltildiğini ifade eden Koç, “Yeni oluşan yönetimin 7 Haziran seçimlerinde başarılı olacağına inancım tamdır. Bizler, her daim AK Partiliyiz” dedi.

AK Parti’nin, kurulduğu günden bu yana, hem Muğla’da hem de Türkiye genelinde milletin gönlünde taht kurduğunu ifade eden İl Başkanı Nihat Öztürk, AK Parti’ye hizmet etmek için başkan veya yönetici olmanın zorunlu olmadığını, isimsiz kahraman olarak da partiye hizmet verilebileceğinin altını çizdi. Yatağan’daki kongre sürecinde yaşanan gerginliğe de değinen Öztürk, alınan karara tepki gösterenlere hitaben, “30 Mart seçimlerinde, Recep Tayyip Erdoğan inandığı davaya hizmet ederken siz kapı kapı gezdiniz mi” diyerek tepki gösterdi.

İlçe Başkan Adayı Ali Tekin ise, yaptığı konuşmada 10 bin 500 olan seçmen ve 7 bin olan üye sayısını, Yatağan’da daha da artıracaklarını söyledi.

Yatağan’ın, AK Parti hizmetleri ve oy patlamasıyla anılacak bir ilçe haline gelmesi için çalışacaklarını ifade eden Tekin, “Yatağan’ın eksikliklerini biliyoruz. Yatağan’a yapılması gereken yatırımları öncelik sıralarına göre gündeme getirip takipçisi olacağız. Çünkü biliyoruz ki millete efendilik yoktur, millete efendilik, ona hizmetle olunur” dedi.

Konuşmaların ardından delegeler sandık başına gitti. 400 delegenin katılımıyla gerçekleştirilen seçimde, Ali Tekin başkanlığında oluşan yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Yasin Çamcı, Bekir Canbaz, Murat Bostan, İsmail Göktepe, Hasan Hüseyin Mermer, Gürkan Bozkurt, Halilibrahim Doğan Kaya, Eda Aydoğan Yıldırım, Erdoğan Özdemir, Mehmet Sümer, İsmail Akbaş, Bahattin Bulut, Güner Ateş, Yüksel Maşat, Şenol Aldağ, Ertuğrul Dener, Şenol Ünlü, Emre Karaöz, İsmail Kaya, Ajda Şener, İsmail Uyar, Süleyman Soner, Yusuf Deveci, Halil Sülük, Bakiye Kavak.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2014, 15:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68