AK Parti Yatağan kasım ayı ilçe divan kurulu toplantısı

AK Parti Yatağan Başkanlığı’nın kasım ayı ilçe divan kurulu toplantısı, Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü lokalinde gerçekleştirildi.

AK Parti Yatağan kasım ayı ilçe divan kurulu toplantısı
 AK Parti Yatağan Başkanlığı’nın 15 Eylül’deki kongresinden sonraki ilk ilçe divan kurulu toplantısı, Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü lokalinde gerçekleştirildi.

Toplantıya, AK Parti MKYK Üyesi Bülent Karakuş, İl Kadın Kolları Başkanı Ümmühan Toksöz, İlçe Başkanı Ali Tekin, yönetim kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kolları üyeleri ve mahalle temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Tekin, toplantıya katılan herkese teşekkür etti.

Geçtiğimiz günlerde Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek ile birlikte Ankara’ya gittiğini hatırlatan Tekin, “Buradaki amacımız, Yatağan’da yapılmakta ve yapılacak olan yatırımların takibiydi. Burada birçok bakanla görüştük. Cumhurbaşkanımızın katıldığı grup toplantısına katıldık. Tüm ziyaretlerimizde Yatağanlılara selam gönderdiler. Özellikle İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun selamı var. Kendisi sağ olsun, hükümet konağı ve emniyet binası için gereken desteği verdi. En kısa sürede bu hizmetlerin hayata geçirilmesiyle Yatağan daha modern ve gelişmiş hale gelecek. Yatağan’da yarım kalan bir üniversite binası inşaatımız vardı. Bununla alakalı bir miktar para çıkartıldı. Aralık ayının sonuna doğru ihalesi yapılacak. O da 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılına yetiştirilecek. Geçmişte de takibi yapılan Yatağan Devlet Hastanesi projesi vardı. Bununla alakalı da görüşmelerde bulunduk. 15 Aralık’ta bunun da ihalesi yapılacağının müjdesini veriyorum” diye konuştu.

AK Parti Muğla Kadın Kolları Başkanlığı görevine atanan Yatağanlı Ümmühan Toksöz de, “Hedefimiz, 2019 yerel ve genel seçimlerde AK Parti’nin oylarını artırmak ve Muğlamızı AK belediyecilikle çalıştırmak olacaktır. Birlik ve beraberlik içerisinde çalışarak bunu başaracağımıza inanıyorum. Durmak yok, yola devam” dedi.

AK Parti MKYK Üyesi Bülent Karakuş ise, son yapılan kamuoyu araştırmalarına göre oy oranlarının yüzde 50 seviyesinde seyrettiğini söyledi. AK Parti’yi 2019’daki seçimlerde iktidara taşımak için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini belirten Karakuş, “Hiç kimse AK Parti’ye oy verme mecburiyetinde değil. Rehavete kapılarak seçimlere hazırlanmamak da söz konusu olamaz. Bizim hep birlikte çalışarak herkese dokunmamız lazım ki bu partimiz daha başarılı olsun” dedi.

Karakuş, AK Parti’nin toplumun her kesimine hitap eden bir parti olduğuna işaret ederek, şöyle konuştu:

“AK Parti hiçbir zaman tepeden inme bir parti olmadı. Her zaman milletin iradesini göz önünde tutan ve milleti siyasetin merkezine oturtan bir parti oldu. AK Parti, bu nedenle bir millet hareketidir dememiz yanlış olmaz. 2001’den bu yana ülkemizin gelmiş durumu, bakanlarımızdan, başbakanlarımızdan ve cumhurbaşkanımızdan dinliyorsunuz. Gerek sağlıkta gerek eğitimde gerekse ulaştırmada Türkiye büyük bir sıçrama kaydetti. Bu sıçrama bizim için memnuniyet verici olduğu kadar diğer ülkeleri rahatsız ediyor. Avrupa Birliği ülkeleri, ABD ve diğer komşu ülkeler, bizim bu sıçramamızı çekemeyip her türlü tezgahı düzenlemek için var güçleriyle çalışıyorlar. Amaç, AK Parti’yi engellemek. Çünkü AK Parti’yi engellediklerinde Türkiye’yi de engelleyeceklerini düşünüyorlar. Bunu en son 15 Temmuz 2016’da denediler. Cumhurbaşkanımızın halkı meydanlara çağırması sonucu bütün halkımız sokağa çıktı ve darbe girişimi halkımız sayesinde engellendi. “

Toplantının ardından AK Parti MKYK Üyesi Bülent Karakuş ve İlçe Başkanı Ali Tekin, Orman İşletme Müdürü Eşref Şen’i makamında ziyaret etti.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2017, 09:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner47