AK Parti Yatağan’da, Ali Tekin güven tazeledi

AK Parti Yatağan Başkanlığı’nın düzenlediği kongrede, tek listeyle seçime gidildi. Yapılan seçim sonrasında, mevcut İlçe Başkanı Ali Tekin güven tazeleyerek yeniden göreve getirildi.

AK Parti Yatağan’da, Ali Tekin güven tazeledi

AK Parti Yatağan Başkanlığı’nın kongresi, Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Maden Direktörlüğü Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi.

Kongreye, AK Parti MKYK Üyesi, Muğla Koordinatörü ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Muğla milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, diğer ilçelerdeki teşkilatların temsilcileri ve partililer katıldı.

Kongrenin divan başkanlığına AK Parti Milletvekili Demir getirilirken, kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

“Bence işin kolay kısmını hallettik”

Kongrede konuşan Mahmut Atilla Kaya, “Aday tespitlerinde adaletli davranacak, şahsi davranmayacak bir il yönetimi oluşturduğunuzda o partiye ve davaya sadakatle bağlı bir yönetim kurduğunuzda, doğru belediye başkan adayını tespit ettiğinizde sonuç alamayacağınız bir yer yok. Bunu daha önce konuşmuş olsaydık, AK Partili bir arkadaşımızın belediyeyi kazanamayacağını söylerdim. Ama milletvekili, il başkanlığı, ilçe teşkilatı ve aday profilleriyle doğru işleri yaptığımız zaman, teşkilat da buna inanırsa işte sonuç alabiliyoruz. Bence işin kolay kısmını hallettik. Şimdi zor kısmı, bunun devamını getirmektir. Muğla’da koordinatör olduğum günden beri şunu ifade ediyorum, ‘Muğla teşkilatımız insan kalitesi olarak, davaya sadakat ve bağlılık olarak, cumhurbaşkanımızın arkasında o dimdik duruşuyla örnek teşkilatlarımızdan birisidir. Sorunlar ve problemler vardır. Türkiye’nin 81 vilayetinde neler yaşanıyorsa, burada da var. Bunlar olacaktır. Siyasetin akışında bunlar doğaldır. Ama en önemli nokta, bunları şahsileştirmeme noktasında yatmaktadır” diye konuştu.

“Yatağan’ı cumhurbaşkanımıza hediye ettiniz”

Yelda Erol Gökcan da, “Bugün 46 yıl sonra Yatağan’ı AK belediyecilikle tanıştıran sizlerle birlikteyiz. Yatağan’daki bu başarımızda emeği olan herkesi tebrik ediyorum. Seçim sürecinde milletvekili olarak bizler de Belediye Başkanımız Mustafa Toksöz ve İlçe Başkanımız Ali Tekin’le birlikte ev ev gezdik. Yatağanlı hemşerilerimizin desteğini istedik. Seçim çalışmaları esnasında Yatağan’ı alacağımızı, hem de açık ara alacağımızı söylemiştim. Yatağanlı hemşerilerimizin bu süreçteki coşkusundan Yatağan’ı alacağımız belliydi. Allah, sizlerden razı olsun. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Yatağan’ı AK belediyecilikte tanıştırdınız. Yatağan’ı cumhurbaşkanımıza hediye ettiniz. Cumhurbaşkanımız da eşi Emine Erdoğan Hanımefendi ile Stratonikeia Antik Kenti’ni ziyaretinde duyduğu memnuniyeti ifade etti. İnşallah sırada Muğla Büyükşehir Belediyesi var” dedi.

“Sizleri alkışlıyorum”

Kadem Mete de, “Belediye başkanımız, sadece yaptıklarının bir kısmını anlatabildi. Ama anlatacağı daha çok şey vardı. Bir belediye başkanı, yaptığı eserlerle övünür ve onları gösterir. Bir milletvekili, TBMM’de kanunlaştırabildiği önergeleriyle övünür. Bir il başkanının övüneceği ne vardır, doğru adamların arkasında durarak, zaman zaman da hedef olarak, doğru adamları ilçe başkanlığa getirerek, doğru adamları aday yaparak seçimi kazandığında, o da onunla övünür. Teşkilatçı, makam talep etmeyen, görev reddetmeyendir. Ali başkanımız da tam bir teşkilatçılık örneği sergiledi. Dedi ki, ‘İlçe başkanlığını tam yukarıda noktalamak istedim ama il başkanım demesiyle bir dönem daha aday oldum.’ Ali başkan, verilen görevi reddetmedi. Bugün de güzel bir kongre yaşıyoruz. Salona geldiğinizden beri alkışladığınız insanlar var. Milletvekillerini, il başkanını, ilçe başkanını ve belediye başkanını alkışladınız. Ama ben en çok alkışı hak edeni alkışlamanızı isteyeceğim. Kendinizi, teşkilatı, 46 yıl sonra Yatağan’ı alan teşkilatı alkışlar mısınız? Ben de sizi alkışlıyorum” diye konuştu.

“Yatağan’da yeni bir sayfa açtık”

Mustafa Toksöz de, “Ben Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 2007 yılında bana rozet takmasıyla AK Partili oldum. 2 dönem ilçe başkanlığı yaptım. İlçe teşkilatının içerisinde bulundum. Onların dertlerini ve sorunlarını hep birlikte yaşadık. Bugün, ilçe teşkilatımızın sıkıntı çekmemesi için birlikte ve beraberlik içerisinde çalıştık. İnşallah bundan sonraki süreçte de teşkilatımızla birlikte Yatağan’ı daha güzel noktalara getireceğimize inancım tamdır. 2019 Mart’ında 46 yıllık bir geleneğe son verdik. Bunda, tüm mahalle başkanlarıma, delegasyanomuza, teşkilatımıza özellikle teşekkür etmek istiyorum. Onların sayesinde 46 yıllık bir tarihi değiştirdik ve Yatağan’da yeni bir sayfa açtık. Allah, açtığımız bu sayfada bizi muvaffak eylesin. Her zaman olduğu gibi ‘Sizlerin Mustafası’ olarak sizlere hizmet etmeyi yüce Allah’ım bana nasip etsin. Seçim sürecinde, kale komutanlıklarımızı yapan hem AK Parti Teşkilatımızın kale komutanlığını yapan Ali başkanımız, hem de Cumhur İttifakımızın bir önemli değeri olan Arif başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Her iki başkanımız ve teşkilatlarıyla, birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Özellikle Cumhur İttifakı’nın MHP kanadına teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunmak istiyorum” dedi.

“Dört kangren olmuş yarayı biliyorduk”

Ali Tekin ise, “Esasında çok uzun bir konuşma yapmak istiyordum ama pandemi nedeniyle bugün bunu yapmayacağım. Ama ilerleyen günlerde basın mensuplarıyla bir araya gelerek söyleyeceklerimi aktaracağım. 2 dönem boyunca beraber çalıştığımız ekip arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Yeni bir döneme giriyoruz. Belediye başkanımızla, seçimin ardından uyumlu çalışmalar gerçekleştiriyoruz. 6 yıl önce aday olduğumuzda, Yatağan’ın eksikliklerini biliyorduk. O zaman, ‘Yatağan’ın dört ana sorununu biliyoruz ve bunları en kısa sürede çözeceğiz’ demiştik. Bunun yanında birçok şey yaptık. Anlatmakla bitmez. Ama dört kangren olmuş yarayı biliyorduk. Yatağan Devlet Hastanesi, uzun uğraşlarımız ve takiplerimiz sonucunda milletvekillerimizin ve il başkanımızın destekleriyle bitmek üzeredir. ‘Olmayacak, yapılmaz, açılmaz, Yatağan’da bir üniversite olmaz, Yatağan Meslek Yüksek Okulu’nu kapatacağız, başka çaremiz kalmadı’ denen bir ortamda, belki de bölgemizdeki en güzel meslek yüksek okulu olarak binin üzerinde öğrenciyle açtık. Yine ‘ölüm yolu’ olarak bilinen, birçok canın yandığı Milas karayolunu yaptık ve bitirdik. Bugün de çok şükür İnönü Bulvarı’nın yapımına başlandı. İnşallah en kısa sürede bulvarı da en güzel şekliyle yapıp Yatağan’a sunacağız ve Yatağan’ın çehresini değiştireceğiz. Bunların yanında en önemlisi, ‘Yatağan Belediyesi’ni alacağız’ dedik. Seçimden 9 ay evvel, belediye başkan adayımız dahi belli değilken Mustafa başkanımızla oturduk ve kendisine ‘Mustafa başkanım, biz bu seçimi aldık’ dedim. MHP’li arkadaşlarımızdan Allah razı olsun. Hep birlikte sahada canla başla çalışarak milletimize anlattık. Milletimiz de bize inandı ve güvendi. Mustafa başkanımıza bu yetkiyi verdiler ve biz de sonuna kadar Mustafa başkanımızın destekçisiyiz. Nice seçimler geçirdik, yeri geldi ailemizle ilgilenemedik. Ne zor günler geçirdik. Hamdolsun Rabbime, hepsini atlattık çok şükür. Bizim inandığımız davamızın sahibi Hakk’tır, hak olan davada zafer muhakkaktır. Zafer inananlarındır. Biz inandık ve Mustafa başkanımla Yatağan Belediyesi’ni kazandık” diye konuştu.

Konuşmaların ardından geçilen seçimde, Ali Tekin yeniden başkan seçilerek güven tazelerken, Tekin’in yönetimi şu isimlerden oluştu:
Osman Koç, Gizem Duru Güler, Şenol Ünlü, Nagihan Yenioğlu Yaşar, İsmail Göktepe, Muhammet Çavuş, Ersöz Güler, Soydan Sönmez, Enver Koç, Himmet Güler, Bekir Canbaz, Mehmet Kağan Kurt, Bahaddin Dalma ve Serkan Öngörü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90