AK Parti Yatağan’da Tekin, güven tazeledi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) ile ilgili açıklamalarına tepki gösteren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, “Bizim Ege Bölgesi’nde yaşayan kardeşlerimizden hangisi bu CHP Genel Başkan Yardımcısının söylemiş olduğu sözün doğru bir söz olduğunu söyleyebilir. CHP’lisi de MHP’lisi de söylemez” dedi

AK Parti Yatağan’da Tekin, güven tazeledi
 AK Parti Yatağan Teşkilatı’nın 6. Olağan Kongresi, Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın da katılımıyla Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Maden Direktörlüğü Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi.

İki listeyle gidilen kongrede, mevcut İlçe Başkanı Ali Tekin’in listesi ile Ersöz Güler’in listesi yarıştı.

Kongrede konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ, 2002 yılından önce Türkiye’nin uğraştığı sorunların AK Parti hükümetiyle ortadan kaldırıldığını belirterek, “2001 Türkiye’sinde açıkçası gelecekle ilgili ümidini sorduğunuzda insanlara belki yüzde 10 belki yüzde 5 gelecek için ümitli olduğunu söylüyordu” dedi.

Makam ve mevkilerin hiçbir anlamı olmadığını savunan Dağ, anlamı olan tek şeyin halka hizmet olduğunu belirterek, şunları söyledi:
“Bu bölgenin insanı vatanını ve milletini seven insanlardır. Son dönemde, SİHA’larla ilgili tartışmalara baktığımızda terörle mücadele ederken kendi silahımız, Türkiye Cumhuriyeti’nin bugüne kadar başardığı silahlı İHA’larla ilgili CHP Genel Başkan Yardımcısı çıkıyor ve terörle mücadeleyi aksattırmak, Avrupa’ya bir takım mesajlar vermek için SİHA’larla ilgili konuşma yapıyor. CHP Genel Başkanı da buna sahip çıkıyor. Bizim Ege Bölgesi’nde yaşayan kardeşlerimizden hangisi bu CHP Genel Başkan Yardımcısının söylemiş olduğu sözün doğru bir söz olduğunu söyleyebilir. CHP’lisi de MHP’lisi de söylemez.”

Belediyelere kayyum atanmasından PKK ve CHP rahatsız

Dağ, Türkiye Cumhuriyeti ve hükümetin güçlü olmasını istemediklerini ve başarıları çekemediklerini belirterek, şöyle konuştu:

“7 Haziran’dan sonra birileri çıktı çukurlar kazmaya başladı. Birileri de diyor ki ‘çözüm süreci’nde bu çukurlar kazıldı. Ne zaman ayağımız tökezledi, hemen birileri çıktı ve özyönetimler ilan etmeye başladı. Zannettiler ki buraları özyönetime girecek. ‘Suriye gibi olacak’ dediler. Allah’a hamdolsun başaramadılar. Hepsi o çukurlarda yok olup gittiler. Özyönetimler yerle bir oldu. Özyönetim ilan ettiğini söyleyen belediyelere de kayyumlar atandı. Kayyum atanmasından PKK rahatsız. Ama bakıyoruz CHP de rahatsız.  

Yeniden ilçe başkanlığına seçilen Tekin ise, Yatağan ve AK Parti’ye hizmet etmekten gurur duyduklarını belirterek, “Biz göreve geldiğimizden beri yaklaşık 3 yıldır görevimizi layıkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. Diyarbakır’daki mitingde Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan çok zorlu süreçlerden geçiyoruz demişti. Gerçekten şu 3 yılda çok zorlu süreçlerden geçtik. Biz Yatağan’ımızda partimizi en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık. Partimizi her yerde hak ettiği şekilde temsil ettik. Elimizden geldiği kadar maddi manevi olarak yapmaya çalıştık” diye konuştu.

Kongrede, AK Parti Muğla milletvekilleri Hasan Özyer ve Nihat Öztürk’ün yanı sıra, İl Başkanı Kadem Mete, MKYK Üyesi Bülent Karakuş da konuşma yaptı.

AK Parti İzmir eski Milletvekili Ali Aşlık’ın divan başkanlığı yaptığı ve AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Karakuş, Muğla milletvekilleri Nihat Öztürk, Hasan Özyer ile İl Başkanı Kadem Mete’nin de birer konuşma yaptığı kongrede, geçerli sayılan 359 oyun 269’unu alan mevcut İlçe Başkanı Tekin, yeniden ilçe başkanı seçildi. Güler ise 90 oy alabildi.

Oy sayma işleminin ardından konuşan Tekin, kendisine ve yönetimine destek verenlere teşekkür ederek, Ersöz Güler ile yönetimini kutladı.

 

 

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2017, 09:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56